Geçen hafta ABD Hazinesi Tornado Cash yaptırımını gördü, Blackrock kriptoya girişini ve Ethereum'un hisse kanıtına geçişi için geçici bir tarih duyurdu.

Önümüzdeki Haftanın En Büyük Üç Kripto Para Hikayesi

Geçen hafta ABD Hazinesi Tornado Cash yaptırımını gördü, Blackrock kriptoya girişini ve Ethereum'un hisse kanıtına geçişi için geçici bir tarih duyurdu.

Önümüzdeki hafta, Ethereum birleşmeye hazırlanırken, zor durumdaki borç veren Hodlnaut hakkında bir güncelleme ve Tornado Cash çilesindeki gelişmelerle birlikte kripto alanında dalgalanmalar görecek.

Kriptonun en öngörülemeyen finansal sektörlerden biri olduğunu söylemek güvenli. Geçen hafta, ABD Hazinesi kripto karıştırıcı Tornado Cash'i onayladı, Blackrock kriptoya girişini duyurdu ve Ethereum'un hisse kanıtına geçişi için geçici bir tarih açıklandı.

Kriptoda bir sonraki adımda ne olabileceğini hayal etmek zor olsa da, önümüzdeki hafta dilleri karıştırmasını umduğumuz en büyük üç hikaye burada.

Tornado'dan Gelen Serpinti

Geçen hafta ABD Hazinesi, kripto para birimi transferlerinin kaynağını ve hedefini gizlemeyi mümkün kılan bir kripto karıştırıcı olan Tornado Cash ile ilişkili cüzdanları onaylayarak açık kaynak koduna karşı ilk hamlesini yapmasıyla başladı.

İlk hamle kripto çevrelerinde geniş çapta eleştirilirken, Cuma gününe kadar Hollanda Mali Bilgi ve Soruşturma Servisi'nin bir Tornado Cash mühendisini tutukladığını ve daha sonra Alexey Pertsev olduğu ortaya çıktı.

Önümüzdeki hafta daha fazla yasal işlem görebilir. The Block'a konuşan Pertsev, Hollanda makamlarının daha fazla tutuklama olasılığını dışlamadığını ve Pertsev'in karısının şu anda avukatlarla çalıştığını söyledi. Yaptırım uygulanan kripto karıştırıcı ile ilişkili merkezi olmayan özerk bir kuruluş  DAO, yönetim forumu kaldırılmadan önce tutuklamaların ardından ABD yaptırımına karşı çıkmanın yollarını tartışıyordu. Tartıştığı yasal bir fonun meyve verip vermeyeceği belli değil.

Hodlnaut İçin Bekle

Pazartesi günü ayrıca, Hodlnaut'un Celsius ve BlockFi'nin ardından para çekme işlemlerini durduran en son kripto borç vereni olduğunu gördü.

Firma, hareket için son piyasa koşullarını gösterdi ve "likiditemizi dengelemeye ve varlıkları korumaya odaklanması" gerektiğini söyledi. Ayrıca Singapur Para Otoritesi  MAS ile lisans başvurusunu geri çektiğini söyledi.

Celsius gibi diğer zor durumdaki kripto borç verenler Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunurken, BlockFi Temmuz ayında FTX.US ile bir satın alma yolunu belirleyen bir kredi anlaşması yaptı.

Kripto borç veren için bir sonraki adımın ne olabileceği henüz bilinmemekle birlikte, durum hakkında daha önce vaat edilen bir güncellemeyi alabileceğimiz 19 Ağustos'ta durum daha da netleşecek.

Birleşme İçin Hazırlanıyor

Perşembe günü, Ethereum çekirdek geliştiricileri, blok zincirinin iş kanıtından hisse kanıtına geçişini görecek bir süreç olan birleştirme için geçici tarihler belirledi. Bu, Çarşamba günkü, Ethereum'un Goerli'deki hisse kanıtı birleştirmesi için son testi geçtiği ve uygun birleştirmenin önünü açtığı haberini takip ediyor.

Şu anda 15 veya 16 Eylül'ün ortasında gerçekleşmesi beklenirken, blok süreleri ve hash oranındaki dalgalanmalar nedeniyle tarihlerin değiştirilmesi olasıdır. Önümüzdeki günlerde ve haftalarda bunun netleşmesi muhtemeldir.

Anahtar, Ethereum topluluğunun bazı üyelerinden muhalefetle karşı karşıya. PoW statükosunu korumak için blok zincirinin madenci liderliğindeki bir hard forkunun raporları var. Bu hareketin kalbindekiler Cuma günü bir ETHPoW zincirinin kaçınılmaz olduğunu ve çatallanmanın birleşmeyle aynı anda gerçekleşebileceğini söyledi.

Önümüzdeki hafta, birleşmenin Ethere bağlı türevleri nasıl etkileyebileceğini netleştiren daha fazla borsa görebilir. Salı günü, kripto spot ve türev borsası FTX, kullanıcılara Etere (ETH) bağlı türev piyasalarının birleşmeden önce etkilenmeyeceğini bildirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ