Bu yazımızda sizlere Open Campus (EDU) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece EDU Coin hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Open Campus (EDU) Nedir? İşte Ayrıntılarıyla EDU Coin

Bu yazımızda sizlere Open Campus (EDU) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece EDU Coin hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Open Campus (EDU) Nedir?

Open Campus Protokolü, öğretmenlerin ve içerik oluşturucuların oluşturdukları içerikten para kazanmalarını sağlayarak dünyanın eğitim içeriğini tokenleştirmeyi amaçlayan, topluluk liderliğindeki bir web3 eğitim protokolüdür.

Misyon, öğretmenlerin topluma katkılarının tanınmasını sağlamak ve dünya çapındaki öğrenciler için küresel, alternatif bir eğitim sistemi sağlamaktır.

TinyTap, Open Campus Protokolünü ilk uygulayan kişidir. TinyTap, 5 trilyon ABD doları tutarındaki eğitim pazarı için kullanıcı tarafından oluşturulan içerikte liderlerden biridir ve bugüne kadar 250.000'den fazla etkileşimli ders üreten kodsuz yazma platformuyla tanınır.

EDU, Open Campus (EDU) ekosisteminin yerel yardımcı program tokeni olup aşağıdaki işlevler için kullanılır:

  • Yönetişim: EDU token sahipleri, protokolün DAO tekliflerini sunabilir ve oylayabilir (örneğin, ekosisteme tahsis edilen tokenların kullanımını yönetme).
  • Ödeme: EDU, protokolü benimseyen şirketler tarafından sunulan ürün ve hizmetler için bir ödeme aracı olarak kullanılabilir (örneğin, gelirin bir yüzdesinin protokole dağıtılacağı TinyTap).
  • Zincir üzerinde gelir paylaşımı: Katkıda bulunanlar (içerik oluşturucular, yayıncılar, platformlar dahil) protokolün EDU gelirinden paylarını alırlar.
  • Kullanıcı edinme: EDU, protokolün ekosistem ortakları (örn.
  • İçerik sahipliği: Kullanıcılar, EDU ile Yayıncı NFT'leri aracılığıyla ortak yayınlama hakları satın alabilir.

Open Campus Protokolü, dünya çapında milyarlarca eğitimciyi ve öğrenciyi potansiyel olarak web3'e getirmek için bir ağ geçidi görevi görecek, benimseyenlerin (okullar, eğitim teknolojileri ve diğer eğitim sağlayıcıları) farklı bir ekosistemini dahil etmek için ölçeklenebilir bir altyapı sunuyor:

Rampada: Tokenlar, cüzdanlar, ödeme aracı olarak tokenlar ve benimsemeyi teşvik etmek için indirimler/teşvikler gibi çeşitli yollarla Open Campus benimseyenlerin (ör. TinyTap) kullanıcılarına tanıtılacaktır.

Yayıncı NFT'leri: Eğitim içeriği, NFT'lere dönüştürülebilir. İçerikten elde edilen gelir akıllı bir sözleşmede saklanacak, ortak sahipler katkılarına göre geri çekebilecekler (ör. içeriği oluşturmak için öğretmenler, pazarlama ve yerelleştirme için yayıncılar).

Piyasa Yeri: Open Campus benimseyenler (örn. TinyTap) tarafından yayınlanan yayıncı NFT'leri EDU'da satın alınabilir ve satılabilir.

Akıllı Bağışlar: EDU hibelerinin ve burslarının ölçülebilir zincir üstü olaylara dayalı olarak verilmesini sağlar.

Proje, 2022'deki bir tur özel token satışından 6 milyon dolar topladı.

21 Nisan 2023 itibariyle, toplam EDU arzı 1.000.000.000'dir ve listeleme üzerine dolaşımdaki arz 145.000.000 olacaktır (toplam token arzının %14,5'i).

Open Campus (EDU) Protokolü Nedir?

Open Campus, toplulukların dünyada görmek istedikleri içeriği oluşturmalarına, sahiplenmelerine ve tanıtmalarına olanak tanıyan yeni bir protokol kullanır ve eğitimcilerin katkılarından gelir elde etmelerini ve tanınmalarını sağlar.

Topluluklar, ihtiyaçlarına uygun eğitim içeriğine fon sağlamak, ortak sahiplik yapmak ve bu içerikten öğrenmek için blockchain teknolojisini kullanabilir.

İçerik oluşturucular, ortak yayıncıların katkılarına göre gelir elde edebilecekleri Yayıncı NFT'leri aracılığıyla tanıtım hakları sunarak içeriklerini Open Campus’te başlatır.

Hayırseverler eğitim amaçlarını doğrudan destekleyebilir ve Akıllı Bağışlar aracılığıyla zincir üzerinde bağışlarını takip edebilir.

Projede Önemli Noktalar - TinyTap

En çok hasılat yapan mobil uygulama: TinyTap, sürekli olarak dünya çapında En Çok Hasılat Yapan 10 Çocuk Uygulaması arasında sıralanır ve hızla büyür - 2022 1. Çeyrek geliri, çeyrekten çeyreğe 2 kat arttı.

Genesis müzayedesi: 2 genesis yayıncısı NFT müzayedesi, 12 NFT'de 240 kat artırdı. Bu aynı zamanda eğitim içeriğini tokenleştirmeye ve bunları NFT olarak takas etmeye yönelik dünyanın ilk girişimidir.

Ekosistem ortakları: Open Campus, Kuzey Afrika ve Orta Doğu'da 60'tan fazla okul ve 130 binden fazla öğrenciyle dünyanın en büyük özel okul ağlarından biri olan GEMS Education ve bunlarla sınırlı olmamak üzere Animoca Brands, Sandbox, Kancalı ve Highstreet.

Mevcut Ürünler

Animoca Brands'in bir yan kuruluşu olan TinyTap, 2012'de kuruldu ve dünyanın en büyük eğitici oyun kitaplığına sahip. Susam Sokağı, Oxford University Press gibi önde gelen markalar ve yayıncılarla ortaklık kurdular ve dünya çapında 9 milyondan fazla aileye yüksek kaliteli eğitim içeriği sunmaya devam ettiler.

TinyTap Mobil Uygulaması: 250.000'den fazla oyunla dünya çapında en çok hasılat yapan 10 Çocuk Uygulaması

Kodsuz Oyun Oluşturma Aracı: Herkes minimum giriş engeliyle ve kod yazmadan platformda özgürce içerik oluşturabilir.

Ölçülebilir Faaliyetler: Oluşturulan herhangi bir oyun ölçmek için kullanılabilir

Yayıncı NFT'leri: Öğretmenler, içeriklerinin yayıncı haklarını NFT olarak satabilir

NFT Yönetim Panosu: Sahipler, satın aldıkları Yayıncı NFT'lerini görüntüleyebilir ve ilgili metrikleri (ör. kurs başına elde edilen gelir) takip edebilir

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ