(NFT) pazarı olan Opensea, CEO Devin Finzer'in işten çıkarmaların "kripto kışı ve geniş makroekonomik istikrarsızlık" kombinasyonundan kaynaklandığını söylemesinin ardından şirketin çalışanlarının %20'sinin gitmesine izin verdiğini duyurdu.

Opensea,

Opensea CEO'su Şirket İşten Çıkarmalarını Açıkladı

Opensea, kripto pazarındaki gerileme endüstrinin neredeyse her yönünü etkilediğinden, bu yıl işten çıkarmaları açıklayan büyüyen kripto varlık şirketleri listesine katılıyor. 14 Temmuz 2022'de Opensea'nin CEO'su Devin Finzer, şirketin işgücünün yaklaşık %20'sini bırakmak zorunda kaldıktan sonra şirketin "zor bir gün" geçirdiğini açıkladı. Finzer, işten çıkarmaları duyurmadan önce Opensea ekibinin üyelerine yazdığı notu Twitter üzerinden de paylaştı.

Finzer'ın ekibe notu, yönetimin "inanılmaz derecede üzücü ve zor bir karar" vermesi gerektiğini söylüyor ve açıklama, endüstrinin zorlu bir "kripto kışı" ile uğraştığı gerçeğini vurguladı. Finzer, Opensea'nın "şirketi uzun süreli bir gerileme olasılığına hazırlaması" gerektiğini de sözlerine ekledi. CEO, değişikliklerin şirketin “birden fazla yıl pisti” ile güçlü devam etmesine yardımcı olacağını açıkladı.

Hareket, sayısız teknoloji şirketi, blockchain firması ve kripto para birimi işletmesinin binlerce işçiyi işten çıkardığı bir zamanda geldi. Geçen hafta Meta , işe alım sürecini yavaşlattığını açıkladı ve gelecekteki işten çıkarmaların ipuçlarını verdi. Bitso, Robinhood, Coinbase, Gemini, 2TM, Rain Financial, Blockfi, Bitpanda, Buenbit ve Crypto.com gibi firmaların tümü işten çıkarmaları açıkladı. Avusturyalı borsa Bitpanda, "fırtınada gezinmek ve finansal olarak sağlıklı bir şekilde çıkmak" için personelin gitmesine izin vermesi gerektiğini ayrıntılı olarak açıkladı.

Birçok kripto şirketi insanların gitmesine izin vermiş olsa da, dijital para birimi ve blok zinciri endüstrisinde hala bir dizi pozisyon var. Geçtiğimiz hafta sonu, Binance kurucu ortağı Yi He, Fortune'a şirketin hala müsait işleri olduğunu söyledi. Yi He, “Şu anda mühendislerden, üründen, pazarlamadan iş geliştirmeye açık 2.000'den fazla görevimiz var” dedi. “Kripto alanı hala erken aşamalarında ve boğa piyasaları fiyatı daha fazla önemseme eğilimindeyken, ayı piyasalarında sektörü inşa etmeye devam eden daha değer bilincine sahip ekipler var. Binance kurucu ortağı, bunu en iyi yetenekleri ortaya çıkarmak için harika bir zaman olarak görüyoruz” dedi.

Opensea Yöneticisi, NFT Marketplace'in 'Boşlukta İlerlemeye Devam Etmek İçin Güçlü Bir Konumda' Olduğunu Söyledi

Opensea'den Finzer, Twitter ileti dizisinde Perşembe günü ayrılan çalışanlara iltifat etmeye devam etti. CEO, "Bizi terk eden insanlar, OpenSea'nin ve NFT alanının bugün bulunduğumuz noktaya gelmesinde ölçülemez bir rol oynamış akıllı, çalışkan, misyon odaklı bireylerdir" diye yazdı. "Onları özleyeceğiz ve sonsuza dek hikayemizin ve topluluğumuzun bir parçası olacaklar." Finzer'ın Twitter iletisi, CEO'nun hala “NFT alanında muazzam bir inancı olduğunu” vurguladı ve ayrıca Opensea'nın büyüyen sektörde oynayacak bir rolü olduğunu kaydetti.

Finzer, “Bu kış boyunca ekosistem genelinde inovasyonda bir patlama göreceğiz” dedi. "Ve yaptığımız değişikliklerle, alanı ileriye taşımaya devam etmek için güçlü bir konumdayız."

Şirketin işten çıkarmalarından önce, veriler Opensea'nin tüm zamanların NFT satış hacminde toplam 31.29 milyar dolar kaydettiğini gösteriyor. NFT pazarı, Nisan ayında Solana (SOL) ağ desteğini ekledi ve aynı ay içinde kripto girişimi Moonpay, Opensea NFT'leri için kredi kartları, Google Pay ve Apple Pay ile ödeme seçeneğini duyurdu. Ocak 2022'nin ilk haftasında Opensea, şirketin 300 milyon dolar elde ettiğini ve o ayın sonunda şirketin Dharma Labs'ı satın aldığını açıkladı. Kaç Opensea çalışanının serbest bırakıldığı tam olarak bilinmiyor.

Opensea'den Finzer, önde gelen NFT pazarının hedeflerine odaklandığını ekledi. Finzer, “Küresel ekonomi belirsiz olduğunda, yeni, eşler arası ekonomiler için temel bir katman oluşturma misyonumuz her zamankinden daha acil ve önemli hissediyor” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ