Magic Eden şu anda Solana NFT alanında bir tekel tutuyor, ancak OpenSea'nin bu lansmandan sonra tüketici tabanını platformlarına teşvik etmeye çalışmasını bekliyor.

Magic Eden şu anda Solana NFT alanında bir tekel tutuyor, ancak OpenSea'nin bu lansmandan sonra tüketici tabanını platformlarına teşvik etmeye çalışmasını bekliyor.

NFT pazaryeri OpenSea, endüstri uzmanlarının ve sayısal verilerin önerdiği uzun zamandır beklenen bir hareket olan Solana (SOL) blok zincirinin platformuna yakında entegre edileceğini duyurdu.

Nisan ayında henüz açıklanmayan bir tarihte başlaması planlanan Solana, Ethereum, katman-2 Poligon ve Klaytn olmak üzere üç ağ listesine katılacak ve açılır 'tüm zincirler' sekmesinden görülebilecek.

Bir Solana lansmanı potansiyeli hakkında çok sayıda tweet ve medya yayınına atıfta bulunan OpenSea, duyuruyu neşeyle "Web3'te en iyi saklanan sır" olarak nitelendirdi.

On altı saniyelik teaser videoları, yayınlanmasından bu yana on sekiz saat içinde 615.500 görüntüleme, 8.964 retweet ve 21.700 beğeniye ulaşan tweet ile sayısal olarak doğrulanan bir resepsiyon ile güçlü bir hayranlıkla karşılandı.

Ocak 2022'de NFT pazarı LookRare'in ortaya çıkışı, OpenSea tarafından NFT alanı içinde tutulan çok yıllı tekel için ilk gerçek liderlik mücadelesiydi. Deneyimli yatırımcılara platformu kullanmak için teşvikler olarak yönetişim LOOKS belirteçlerini talep etme fırsatı veren bir airdrop modelinin benimsendiğini gördü.

Dune Analytics'ten alınan nicel veriler, LookRare'in 10 Ocak'taki başlangıcından bu yana toplam 55.874 kullanıcı kaydettiğini ve 21,3 milyar doların üzerinde işlem hacmini kolaylaştırdığını ortaya koyuyor. Karşılaştırıldığında, OpenSea rakibinin piyasaya sürülmesinden bu yana 884.052 yeni kullanıcı kaydetti, ancak bu yatırımcılar hacim olarak yalnızca 12 milyar doların biraz üzerinde işlem gördü.

Bu nedenle, LookRare şu anda, OpenSea'nin %47,6'sına kıyasla %52,4'lük bir yüzde ile işlem hacmine dayalı olarak pazar payı savaşını hızlandırıyor.

 2022'de OpenSea'yi Devirebilecek 5 NFT Pazarı

Solana'nın ekosistemi söz konusu olduğunda, DappRadar pazar yerleri verileri, Magic Eden'ın son 30 günde 41.05 milyon dolarlık ticaret hacmiyle şu anda alana liderlik ettiğini ve onu sırasıyla 4.39 milyon dolar ve 656.830 ile Solanart ve Solsea'nın izlediğini ortaya koyuyor.

Magic Eden'in eğlence şirketi Overtime ile işbirliğine dayalı ortaklığının ardından, Magic Eden'in kurucu ortağı Jack Lu, Cointelegraph ile yaptığı konuşmada, NFT'lerin "yeni nesil spor hayranlarının sporu tamamen TV veya IRL'de pasif bir şekilde spor izleyerek büyüyen önceki nesil binyıllardan farklı bir yol."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ