Son patlama, Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club'ın (MAYC) yenilenen spekülatif çılgınlığıyla bağlantılı.

Son patlama, Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club'ın (MAYC) yenilenen spekülatif çılgınlığıyla bağlantılı. DappRadder'a göre Ocak-Temmuz 2021 arasında pazar, ortalama 106 milyon dolar değerinde işlem gerçekleştirdi.

OpenSea bir NFT Marketplace, 2017'deki lansmanından bu yana, NFT satışlarının çoğunu kontrol etti ve 10 milyar doların üzerinde işlemleri kolaylaştırdı. 2021'de, eBay'e kıyasla elde edilen gelir Etsy'yi geçti. Son raporlara göre, pazar hala 2022'de NFT satışlarını kontrol ediyor. “rchen8” tarafından yayınlanan veriler, OpenSea'nin bu yıl şimdiye kadar 700 milyon doların üzerinde ticaret hacmi oluşturduğunu ortaya koyuyor.

Verilere göre 3 Ocak'ta 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 255,8 milyon dolardı. Bu Ocak ayındaki ticaret patlamasının, Aralık 3,24 milyar dolarlık hacmi aşmak için doğru yolda olduğu söyleniyor.

Bom ile Bağlantılı Bored Ape Yat Kulübü ve Mutant Ape Yat Kulübü

Son patlama, Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club'ın (MAYC) yenilenen spekülatif çılgınlığıyla bağlantılı. CryptoSlam'e göre MAYC, 93,2 milyon dolar ile yedi günlük hacim açısından en üst sıradaki NFT olarak ortaya çıkıyor ve onu BAYC (88,4 milyon dolar) takip ediyor. MAYC ayrıca 24 saatlik hacim bazında 18,7 milyon dolar kaydetti ve onu 14 milyon dolar ile BAYC izledi. Son 30 günde, MAYC 189,7 milyon dolar, BAYC ise 182,6 milyon dolar kazandı. Bu onları üçüncü ve dördüncü en yüksek NFT koleksiyonları yapar. Şu anda OpenSea'de BAYC için taban fiyat 67 Ether ve MAYC 15.87 Ether'e gidiyor.

OpenSea'nin 2021'e bu kadar etkileyici işlem kayıtları ile başlamadığını belirtmek ilginç. DappRadder'a göre Ocak-Temmuz 2021 arasında pazar yeri ortalama 106 milyon dolar işledi. Bu, Temmuz'a göre yüzde 1025 artarak Ağustos'ta 3.4 milyar dolara ulaştı. Temmuz'dan önce Talep, artan bir gaz ücretine neden oluyordu, ancak bir Ethereum katman 2 yan zinciri olan Polygon ile entegre edilerek ele alındı. Bu, daha ucuz ve daha hızlı işlemlerle sonuçlandı. Genel olarak, satış hacmi 2020 ile 2021 arasında yüzde 14.500 arttı.

Eminem, OpenSea'de 450 Bin Dolara Bored Ape'i Satın Aldı

Yüksek reyting alan bir Amerikalı rapçi olan Eminem'in kendisine benzeyen bir Bored Ape NFT'yi 425.000 dolara satın aldığı bildiriliyor. EminApe adlı NFT, GeeGazza adlı bir BAYC üyesi tarafından yüklendi ve her zaman rapçinin satın almasını beklemişti. Bir keresinde Twitter'da rapçiyi ona sahip olmayı düşünmeye çağırdı.

Raporlara göre dijital ajans Six, satışın güvence altına alınmasına yardımcı oldu. Daha önce Tycho, Wu-Tang Clan ve Galantis gibi birkaç ünlüyle çalışmıştı. Shady Holdings adı altında, Eminem şu anda OpenSea'de 15 NFT'ye sahip. Bu, Britney Spears ve komedyen Dave Chappelle gibi birkaç popüler kültür süperstarının bu yıl altı haneli rakamlara BAYC NFT satın aldığı listesine ekleniyor. Bu yıl, daha fazla ünlü ve kurumun dahil olmasıyla NFT için büyük bir patlama kaydedeceği tahmin ediliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ