Bu yazımızda sizlere Optimism (OP) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece OP Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Optimism (OP) Coin Nedir? İşte Ayrıntılarıyla OP Token

Bu yazımızda sizlere Optimism (OP) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece OP Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Optimism (OP) Coin Nedir?

Optimism'in ana faydası, Optimism ağındaki işlemleri toplu hale getirmek. Optimism, kullanıcıların Optimistic Rollup teknolojisi aracılığıyla Optimism ağında gerçekleştirilen işlemlerinde daha düşük gas ücretlerinden yararlanmalarını sağlıyor.

Stargate Finance (STG) Coin Nedir? İşte Ayrıntılarıyla STG Token

OP, projenin yerel tokeni. OP için mevcut kullanım durumları şunları içeriyor.

  • Yönetişim: OP token sahipleri, OP token sahiplerinin belirli yönetişim konularında oy kullanmak için bir organ oluşturduğu iki meclisli bir sistemin parçasıdır.
  • Ödüller ve Ekosistem Finansmanı: OP tokenları, Optimism ekosistemini destekleyen kullanıcılara ve protokollere airdrop olarak verilir ve Optimism üzerine inşa edilen gelecekteki projelere OP Yönetişim Fonu aracılığıyla dağıtılacaktır.

Proje, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşuyor:

  • Optimistic Rollup: Optimisim, L2'de oluşturulan blokları işlemek için Ethereum blok zincirinin güvenliğine dayanır.
  • Ethereum Layer 2 ölçeklendirme çözümü: Optimism, EVM eşdeğeri olan ve kendi uygulama ekosistemine sahip Ethereum üzerine inşa edilmiş bir Layer 2 ölçeklendirme çözümüdür.

 07 Mayıs 2023 itibarıyla OP'nin toplam token arzı 4.294.967.296'dır. Mevcut dolaşımdaki arz 314,844,141 OP’dir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ