Oracle'dan Yeni Ortaklıklar

Oracle: Önümüzdeki Üç Yıl İçerisinde Şirketlerin %50

Oracle yazılım şirketinin Blockchain ürün geliştirme departmanının başkan yardımcısı 8 Nisan Pazartesi günü yaptığı açıklamada Blockchain teknolojisinin muhtemelen önümüzdeki üç yıl içerisinde tüm şirketlerin yüzde 50'si tarafından kullanılacağı iddiasında bulundu.

Frank Xiong, Kaliforniya’nın Half Moon Körfezi'ndeki Forbes CIO Zirvesi'ne katıldı ve şirketlerin yüzde 50 ila 60'ının önümüzdeki birkaç yıl içerisinde Blockchain teknolojisini kullanacağını açıkladı.

Xiong aynı zamanda, insanların çeşitli iş modellerinde Blockchain teknolojisinin neleri değiştirebileceği konusunda artık daha gerçekçi olduklarına inanıyor:

Blockchain'in her şeyi değiştirebileceği aşamaya geçtik, böylece insanlar iş modellerinde neyin iyi olduğu konusunda daha gerçekçi hale geliyorlar.

Forbes raporuna göre, Oracle şu anda tedarik zincirleri için Blockchain çözümünü kullanan 100'den fazla müşteriye sahip. Yabancı medya organlarında çıkan haberlere göre şirket, 2018 yılının Ekim ayının sonlarına doğru Oracle Blockchain Bulut Hizmeti'ne dayanan bir hizmet olarak (SaaS) uygulamalarını başlatmıştı. Oracle böylece ürün teslimini ve müşteri memnuniyetini arttırmayı hedefliyor.

Yakın geçmişte Oracle, bankalar ve finansal kurumlar için ödeme platformu hizmeti sunan Avrupa merkezli bir fintech girişimi olan SDK.finance ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Şirket, ödeme süreçlerini iyileştirmek ve aracıları ortadan kaldırmak için Oracle Blockchain Platformunu kullanacak.

Big Four denetim firması KPMG tarafından yapılan son bir ankete göre yüksek profilli şirket yöneticilerinin Blockchain teknolojisi ile ilgilendiklerini ortaya koyuyor. Ancak ankete göre şirket yöneticilerinin büyük bir kısmı çoğunlukla şirketlerinde Blockchain teknolojisinin benimsemelerini bilerek geciktiriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ