Yatırımcılar, önde gelen kripto para birimlerine güvenmek yerine, sağlam kullanım durumları ve daha fazla büyüme potansiyeli sunan yeni tokenlere giderek daha fazla yöneliyor.

Orbeon Protocol (ORBN) Ön Satışta %525 Yükselirken, Cardano (ADA) ve Avalanche (AVAX) Yatırımcıları Etkilemekte Zorlanıyor

Yatırımcılar, önde gelen kripto para birimlerine güvenmek yerine, sağlam kullanım durumları ve daha fazla büyüme potansiyeli sunan yeni tokenlere giderek daha fazla yöneliyor. Orbeon Protokolü (ORBN), kısa sürede büyük popülerlik kazanan böyle bir belirteçtir. Şu anda ön satışın ikinci aşamasında olan Orbeon Protokolü'nün (ORBN) fiyatı %525 arttı ve sunulan tokenler ön satışın bitiminden haftalar önce tükenecek. Yoğun talep ve fiyat artışıyla Orbeon Protokolü (ORBN), Cardano (ADA) ve Avalanche (AVAX) gibi önde gelen kripto para birimlerini gölgede bıraktı. Bu makale, Orbeon Protocol'ün (ORBN) neden yükseldiğini ve Cardano (ADA) ile Avalanche'ın (AVAX) nasıl performans gösterdiğini inceliyor.

Cardano (ADA) Yatırımcıları Etkilemeyi Başaramadı

Cardano (ADA) bu yıl yatırımcıları etkilemekte tamamen başarısız oldu. Cardano (ADA) ilk 10 kripto para birimi arasında yer almaya devam ederken, fiyatı 2 Eylül 2021'deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan (ATH) 3,10 $'dan yaklaşık %90 düştü. CoinMarketCap verileri Cardano'nun (ADA) düştüğünü gösteriyor yılın başından beri. Ocak ayında, Cardano (ADA) 1,5 $'a ulaştı ancak Mayıs ayında 0,5 $'ın altına düştü. Kasım ayında FTX'in çöküşünün ardından Cardano (ADA) 0,31 doların altına düştü. 4 Kasım ile 3 Aralık arasında Cardano (ADA) %17'nin üzerinde bir düşüşe tanık oldu.

Cardano (ADA), 2023'te algoritmik bir stablecoin (Djed) piyasaya sürme planları konusunda topluluğunda yeni korkulara yol açtı. Cardano (ADA) geliştiricileri, Djed'in ABD dolarına sabitleneceğini söylerken, birkaç topluluk üyesinin bunu, 2022'de milyonlarca yatırımcının acı çekmesine neden olan algoritmik stablecoin düşmüş TerraUSD (UST).

AVAX, Ağ Büyümesine Rağmen Düşüyor

Avalanche (AVAX) 2022'de düşüş yaşıyor. Şu anda CoinMarketCap'te piyasa değerine göre 18. sırada yer alıyor. Veriler, Avalanche'ın (AVAX) 21 Kasım 2021'deki 146,22 $'lık ATH'den yaklaşık %91 düştüğünü gösteriyor. Avalanche (AVAX) tokeninin fiyatı da 2022'nin başından beri düşüyor.

Ocak ayının ilk haftasında Avalanche (AVAX) 113 $ civarında işlem görüyordu ancak 23 Ocak'ta keskin bir şekilde 60 $'ın altına düştü. Mayıs ayındaki piyasa çöküşü sırasında Avalanche (AVAX) 23 $'a düştü. Kasım ayında Avalanche (AVAX) 12 doların altına düştü. 4 Kasım ile 3 Aralık arasında Avalanche (AVAX) %24'ün üzerinde bir düşüşe tanık oldu.

Fiyattaki düşüşe rağmen Avalanche (AVAX), ağ faaliyetlerinde büyüme bildirdi. Avalanche (AVAX) kısa bir süre önce, Eylül ayında 68 milyonu aşan aylık işlemlerde tüm zamanların en yüksek seviyesini bildirdi. Ancak, olumlu ağ büyümesi Avalanche'ın (AVAX) fiyat hareketine yansımadı.

Orbeon Protokolü (ORBN) Ön Satış Sırasında %525 Arttı

Fiyat eylemi için piyasa talebi ve arz dinamiklerinin insafına kalan Cardano (ADA) ve Avalanche'ın (AVAX) aksine, Orbeon Protokolü (ORBN) kriptoya gerçek dünya unsurları getirerek oyunun kurallarını değiştiriyor.

Orbeon Protokolü (ORBN), kripto kullanıcılarının, misli olmayan tokenler (NFT'ler) aracılığıyla gelecek vaat eden gerçek dünya girişimlerine kısmi yatırım yapmalarına olanak tanır. Herhangi bir işletme, öz sermaye veya ödüllerle desteklenen Orbeon Protokolü NFT'leri aracılığıyla kripto topluluğundan para toplayabilir. Bu NFT'ler, yatırımcıların bunları 1 ABD Doları gibi düşük bir fiyata satın alabilmesi için bölümlere ayrılmıştır.

Orbeon Protokolünün benzersiz değer teklifi, platformun yardımcı program tokeni olan ORBN için büyük bir taleple sonuçlandı. ORBN sahiplerine staking ödülleri, proje yönetişim hakları, özel yatırımcı gruplarına erişim ve hatta finansman turlarına erken erişim gibi çeşitli avantajlar sağlar.

Orbeon Protocol (ORBN) tokeninin fiyatı ön satış sırasında %525 artarak 0,004 $'dan 0,0216 $'a yükseldi. Analistler, Orbeon Protocol'ün (ORBN) ön satış sırasında %6000 artarak 0,24$'a çıkacağına inanıyor. İkinci aşamada sunulan 106 milyon Orbeon Protokolü (ORBN) tokeninin 100 milyondan fazlası satıldı ve ön satışın bitmesine 24 gün kaldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ