Bu yazımızda sizlere Orbit Chain (ORC) Nedir? sorusunun cevabını verip ORC Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

Orbit Chain (ORC) Nedir? İşte Ayrıntılarıyla ORC Token

Bu yazımızda sizlere Orbit Chain (ORC) Nedir? sorusunun cevabını verip ORC Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

Orbit Chain (ORC) Nedir?

Bunu cevaplamak için, sorunu ele alarak başlayalım. DeFi  alanı, yazı yazılırken yaklaşık 100 milyar dolarlık çarpıcı bir piyasa değerine ulaştı. Küresel kripto alanı, 1,6 trilyon dolarlık daha da etkileyici bir piyasa değerine ulaştı! Kripto alanı kesinlikle hızla büyüyor, ancak halka açık zincirlerin karşı karşıya olduğu çok açık bir sorun var. Bu sorun, diğer genel blok zincirleriyle bağlantı kurmak ve ardından faydayı en üst düzeye çıkarırken ölçeklenebilirliği sağlamaktır. Birçok halka açık blok zinciri, daha sonra diğer halka açık zincirlerle bağlantı kurmak için kendi yan zincirlerini oluşturmaya çalıştı. Bununla birlikte, birlikte çalışabilirlik eksikliği nedeniyle izolasyon sorunları ortaya çıktığı için çoğu zaman bu işe yaramaz.

Bu sorunu çözmek için Orbit Chain doğdu. Orbit Chain, merkezi olmayan Inter-Blockchain İletişimi (IBC) kullanarak çeşitli halka açık blok zincirlerinde bulunan bilgi ve varlıkları depolayacak, aktaracak ve doğrulayacak çok varlıklı bir blok zinciridir. IBC'yi kullanarak, genel zincirlerin birbirlerinin genel blok zincirine bağlanmasına izin verir. Orbit Chain ayrıca, temeli Bizans Hata Toleransı (BFT) algoritmasından gelen Orbit konsensüs algoritması aracılığıyla da çalışır. Temsil edilen Proof of Stake (DpoS) tabanlı fikir birliği, anında kesinlik ve çok daha yüksek işlem performansı ile hızlı blok üretimi sağlayacaktır. Orbit Chain'in arkasındaki ekip olan Ozys, Binance Smart Chain'de Belt Finance ve Klaytn'da KLAYswap'ı da içeren birçok önde gelen DeFi projesinin bir parçası oldu!

Biraz Mimariden Bahsedelim!

Tüm halka açık blok zincirler, standart bir format kullanarak bilgi, veri ve varlıkları paylaşmak için IBC bölgesi aracılığıyla Orbit Zincirine bağlanacaktır. Yörünge Zinciri, diğer tüm halka açık blok zincirlerinden tüm bilgileri, verileri ve varlıkları toplayan merkez zinciri olarak çalışacaktır. Yörünge Zinciri ayrıca birden fazla blok zinciri için eşzamanlı iletişimi destekleyecektir. Bu, Dapps'in kendi yararları için akıllı sözleşmeleri daha kolay kullanabilmesini sağlayacaktır. Yörünge Zinciri ve Kamu Zincirinin iletişim kurabilmesi için, merkezi olmayan bir Blok Zincirler Arası İletişim (IBC) Bölgesi üzerinden yapılacaktır. IBC Bölgesi, her halka açık blok zincirinden gelen bilgi ve verilerin doğrulanmasına yardımcı olacaktır. Doğrulamalar daha sonra güvenlik, güvenilirlik ve ayrıca merkezileştirilmiş işletim ve doğrulama süreçleri gerektirmeyen merkezi olmayan iletişim ile işletim kolaylığı sağlamak için blok zincirinde işlenecektir.

ORC Coin

ORC, Orbit Chain'in yerel tokenidir ve tüm işlemlerden sorumlu olacak ve blok zinciri konsensüsü için bir eşitlik görevi görecektir. Böylelikle ORC yardımı ile platformun içerdiği değerler korunacak ve işletilecektir. ORC'nin aşağıdakileri içeren birkaç kullanımı vardır:

İşlemler yoluyla kaynak kullanımı maliyeti

İşlemler yoluyla fon transferinin maliyeti

Stake Yöntemi (Blok üretimine katılım ve doğrulama)

Yönetim içinde oy kullanma yetkisinin kullanılması

IBC'yi kullanma maliyeti

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ