Bu, Amerikalı bir çiftin ilham veren Ethereum tabanlı takas edilemez tokenler NFT'ler koleksiyonunun ve nazik ve cömert NFT topluluğunun inanılmaz desteğinin yardımıyla evlerine haciz gelmesini engellemeyi nasıl başardığının hikayesidir.

Bu, Amerikalı bir çiftin ilham veren Ethereum tabanlı takas edilemez tokenler NFT'ler koleksiyonunun ve nazik ve cömert NFT topluluğunun inanılmaz desteğinin yardımıyla evlerine haciz gelmesini engellemeyi nasıl başardığının hikayesidir.

Son zamanlarda, CNBC'nin "Make It" programı, "Atlanta dışında bir çiftliği olan" Thorne Melcher ve Mandy Musselwhite adlı Amerikalı bir çift hakkında bir haber yaptı. (Kaynak: CNBC'nin “Make It”)

Görünüşe göre, "Thorne Melcher Şubat ayında yazılım mühendisi olarak işini kaybettikten sonra faturalar birikmeye başladı." "Kız arkadaşı Mandy Musselwhite, sanat eserini satarak birkaç masrafı karşılayabilse de" ne yazık ki "çift ipotek ödemelerinde hızla geri kaldı."

Atlanta, Georgia'daki çiftlikleri "altı ördek, iki kaz ve diğer hayvanları yetiştirdikleri bir çiftlik evi içeriyor."

Musselwhite CNBC'ye şunları söyledi:

"Bir şeyler düşünmemiz gerektiğini biliyordum. Bu mülkü gerçekten kaybetmek istemedik. Burayı seviyoruz. Hayvanlar burayı çok seviyor.”

Neyse ki, "Para toplamak için 100'den fazla farklı özelliğin benzersiz kombinasyonları ile kod tarafından oluşturulan 10.000 karikatür ördek mantarı olmayan token NFT'ler koleksiyonu olan Dastardly Ducks" oluşturma fikrini bulabildiler. Bu NFT koleksiyonunu 19 Ocak'ta piyasaya sürdüler ve "altı saatten kısa bir sürede tükendi ve 120.000$'ın biraz altında bir kazanç sağladılar."

Bu Hikayeyi Daha da Heyecanlı Kılan İki Şey

Birincisi, çiftin mali durumunun NFT lansmanından hemen önce ne kadar kötü olduğu. Görünüşe göre "birkaç banka hesabı fazla çekilmiş", bir hesabı "1 doların altında", bir hesabı "eksi 4,11 dolar" ve Musselwhite'ın Nakit Uygulamasında sadece "89 sent kaldı".

İkincisi, “çiftin ipotek geri ödemelerinde 35.587 dolar borcu vardı” ve 20 Ocak'a kadar avukatlarına bir çek sunmaları gerekiyordu, aksi takdirde 21 Ocak'ta mahkemeye çıkmaları gerekecekti.

Melcher, CNBC'ye şunları söyledi:

“Çiftliğimizi çizgi film ördekleri satarak kurtardık. Ateşli bir rüya gibiydi. Bir anda çok hızlı gitmeye başladılar. Hepsi gidene kadar uyuyamadım.”

Bu hikayenin bir başka ilginç yönü de, NFT satışından önce çiftin o kadar parasız olmasıydı ki, "zorla yiyecek alabiliyorlardı" ve bu nedenle "ilk başta koleksiyonun akıllı sözleşmesini dağıtmak için ücreti karşılayacak paraya sahip değildiler." Neyse ki, arkadaşlarından biri nazikçe "Dastardly Ducks'ın ücretini karşılamayı teklif etti."

Peki, Bu NFT Koleksiyonunu Birlikte Yaratmayı Nasıl Başardılar ve Satışta Bu Kadar Başarılı Olabilmek İçin Yeterli İlgiyi Nasıl Yarattılar?

Melcher'e göre, NFT koleksiyonları üzerinde Ocak 2021'in başlarında çalışmaya başladılar. Bir programcı olan Melcher, Ethereum platformunda akıllı sözleşmeler oluşturmak için ana dil olan Solidity'yi ve bir grafik sanatçısı olan Musselwhite'ı çabucak öğrendi.  Dastardly Duck'ı tasarladı.

Satışın başarılı olmasına yardımcı olan şeylerden biri, "yayınlandığı zaman, her Dastardly Duck'ın maliyeti yaklaşık 15 $ ve 12'li paketin fiyatı yaklaşık 120 $" olmasıydı, bu da birçok insanın en az bir tane satın almaya gücü yeteceği anlamına geliyordu. NFT koleksiyonlarının piyasaya sürülmesi, her ikisinin de iş bulmasını kolaylaştırdı.

Melcher Diyor ki:

"Birdenbire benimle çalışmak isteyen bir çok insan var ve bir Solidity kodlayıcısı. Mandy Musselwhite ile sanatçı olarak çalışmak isteyenler var.”

Dastardly Duck NFT'leri, Ethereum tabanlı NFT'ler için en popüler iki pazar yerinde mevcuttur: OpenSea ve LookRare.

Şu anda 6 Şubat UTC saat 10:45 itibariyle OpenSea'de satın alabileceğiniz en ucuz Dastardly Duck NFT, yaklaşık 12 $ olan 0.004 ETH'ye mal oluyor.

Kaynak: OpenSea

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ