Bu yazımızda sizlere Orion Protocol (ORN) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Orion Protocol (ORN) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi ORN Coin

Bu yazımızda sizlere Orion Protocol (ORN) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Orion Protocol (ORN) Nedir?

Orion Protocol, kullanıcısının hem merkezi hem de merkezi olmayan borsalardan saklama dışı bir şekilde likiditeye erişmesine izin veriyor.

Orion Protocol ürünleri şunları içeriyor:

Orion ticaret terminali: traderlar ve yatırımcılar için farklı borsa platformlarında alım satımların yürütülmesi.

Portföy yönetimi uygulaması: Borsalardaki varlıkların izlenmesi, arbitraj fırsatları için alarmların ayarlanması ve işlemlerin gözetim dışı bir şekilde otomatikleştirilmesi.

App Store: Arbitraj uygulamaları, algoritmik ticaret botları ve ödeme entegrasyon sistemleri gibi merkezi olmayan uygulamaların satın alınması.

Borsalar için likidite eklentileri: Orion’un toplu likiditesine katkıda bulunan, hem merkezi hem de merkezi olmayan borsaların kendi platformlarına yerleştirilmesi için eklentiler.

DEX başlatıcısı: Kullanıcıların, Orion'un likiditesine erişim ile kendi merkezi olmayan borsalarını başlatmalarına olanak tanır.

Orion Protokolünün ERC-20 tokenı olan ORN, aşağıdaki yardımcı programa sahiptir:

Broker stake etme: Likidite sağlayıcıları (brokerler), bir likidite havuzuna katılmak için ORN tokenlerini yatırır. Ne kadar çok ORN yatırırlarsa, emirleri yerine getirme şansı o kadar yüksek olur ve bu da komisyoncu için ücretler oluşturur.

Stake etme ödülleri: Aracı olmayanlar, komisyonculara oy vermek ve komisyoncuların yürüttüğü işlemlerden ücretlerin bir kısmını almak için ORN'ye staking için sahip olabilecek.

İndirimler: Orion Terminali içinde ücret ödemek için ORN kullanıldığında ücret indirimleri uygulanacaktır.

Lisans ücreti: Lisans ücreti Liquidity Boost Eklentisi, DEX kiti ve Enterprise Trade Widget'tan alınacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ