Orta Afrika Cumhuriyeti'nin (CAR) 210.000.000 Sango token parasının satışı 25 Temmuz'da başlayacak ve katılımcı yatırımcıların en az 500 $ değerinde token satın almaları gerekecek.

İlk Dijital Para Sistemi

Bitcoini yasal para olarak belirleyen tek Afrika ülkesi olan Orta Afrika Cumhuriyeti (CAR), 25 Temmuz'dan itibaren Sango parasını 0,10 ABD dolarına eşdeğer bir fiyata satmaya başlayacak. Ancak başka bir rapor, satışın 21 Temmuz'da başlayacağını söylüyor.

Orta Afrika Cumhuriyeti, Temmuz Sonunda 210 Milyon Sango Kripto Token Satışının Başlayacağını Söyledi

Ülkenin dijital para birimi olarak tanımlanan kripto para biriminin alıcılarının bitcoin ve ethereum gibi kripto para birimlerinde ödenmesi gereken en az 500 doları fork etmesi gerekecek.

Sango coin web sitesinde gösterildiği gibi, projeye katılmak isteyen kripto meraklıları için toplam 210.000.000 token mevcut olacak. CAR'ın "bitcoin blok zinciri tarafından desteklenen" ilk dijital para sistemi olarak tanımladığı şeye katılan yatırımcılar, Afrika ülkesinin vatandaşı olma fırsatına sahipler.

“Orta Afrika Cumhuriyeti'nin dijital dönüşümüne bugün katılın. Metaverse'deki hem yerel hem de ilk Vatandaşlık Programı: sonsuz olasılıkların bir geleceği sizi bekliyor ”diyor Sango web sitesinde bir tanıtım mesajı.

Orta Afrika Cumhuriyeti, Temmuz Sonunda 210 Milyon Sango Kripto Token Satışının Başlayacağını Söyledi

Token alıcıları, metaverse'deki bir arsanın yanı sıra bir parça gayrimenkul mülkü ile de ödüllendirilecek. CAR ayrıca, tokenlerini kilitleyen Sango kripto para yatırımcılarına e-ikamet statüsü verecek.

Bitcoin Ulusal Hazinesi

Web sitesinde, ülkenin iddialı kripto para planını detaylandıran bir yol haritası, CAR'ın telekomünikasyon altyapısına daha fazla yatırım yaparak internet kullanılabilirliğini ve erişilebilirliğini artırmak istediğini gösteriyor. İyileştirilmiş internet erişimi, CAR'ın bitcoin ulusal hazinesinin oluşturulmasına devam etmesine yardımcı olacaktır.

Orta Afrika Cumhuriyeti, Temmuz Sonunda 210 Milyon Sango Kripto Token Satışının Başlayacağını Söyledi

Bitcoinciler de dahil olmak üzere eleştirmenler kripto paranın piyasaya sürülmesini sorgularken, Sango konsept güvertesi CAR'ın geri adım atmadığını gösteriyor. Bunun yerine konsept, CAR'ın Sango kripto paralarını kabul edilebilir başka bir ödeme şekli yapmayı planladığını gösteriyor gibi görünüyor.

Bu nedenle, kripto para birimini CAR vatandaşları olmak için kullanmanın yanı sıra, Sango toekn alıcıları bunu hükümetten arazi satın almak, vergi ödemek ve ülkenin doğal kaynaklarına erişmek için de kullanabilecekler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ