Token arzının yüzde 5'inden fazlası, lansmandan sonraki 24 saat içinde satıldı.

Orta Afrika Cumhuriyeti Ulusal Dijital Para Birimi Sango Coin

Token arzının yüzde 5'inden fazlası, lansmandan sonraki 24 saat içinde satıldı. CAR, Bitcoin'i yasal bir ihale olarak kabul eden dünyadaki tek ülke olmaya devam ediyor.

Projenin internet sitesinde yer alan ayrıntılara göre, Orta Afrika Cumhuriyeti'nin ulusal dijital para birimi Sango Coin artık satın alınabilir durumda. Bu satış, 25 Temmuz 2022'de token başına 0.10 $'dan 200 milyon Sango Coin arzıyla başladı. Ancak projenin web sitesi, tokenin son liste fiyatının 0,45 dolar olacağını belirtiyor.

Sango Coin'i satın almak isteyen herhangi bir alıcı, kabul edilebilir dijital para biriminin en az 100$'ına sahip olmalıdır. Sango Coin satın almak için kabul edilen yedi kripto DAI Bitcoin (BTC), Binance USD (BUSD), Ether (ETH), Tether (USDT), BNB ve USD Coin (USDC).

Potansiyel alıcılar, kabul edilen tokenlerden herhangi birini Binance Smart Chain veya Ethereum-ERC 20 ağlarında transfer edebilir. Başlangıçta, yetkililer minimum satın alma miktarını 500 dolara sabitlediler, ancak birkaç potansiyel alıcıdan gelen şikayetler üzerine bunu 100 dolara düşürmek zorunda kaldılar. Sango Coins'in yaklaşık yüzde 5,3'ü lansmandan sonraki 24 saat içinde satıldı.

Bu, projenin ilk lansman gününde 1 milyon dolardan biraz fazla ürettiği anlamına geliyor. CAR yetkilileri, önümüzdeki 12 ay içinde Sango Coin'lerin satışından 1 milyar doların üzerinde bir gelir elde etmeyi planlıyor. O zamana kadar bu kamu satışını durdurmayı planlıyor. Sango Coin'in 1 yıllık bir kilitlenme süresi olduğunu unutmamak önemlidir. Bu halka açık satış sırasında satın alanlar, kilitleme süresi sona erene kadar tokenlerini çekemez veya aktaramaz.

Bu ayın başlarında yaptığı bir duyuruda, CAR başkanı Faustin-Archange Touadera, Sango Coin'in ülkenin ulusal dijital varlığı olacağını söyledi. Ayrıca yetkililerin Sango Coin'i doğal kaynaklarını tokenize etmek için kullanmayı planladığını söyledi.

Daha önce çeşitli medyada bildirildiği gibi, Sango Coin bir Bitcoin yan zinciri üzerinde çalışacak. Bu yan zincir, Blockstream'in sıvı ağına benzer özelliklere sahiptir. 2 yönlü bir sabitleme mekanizmasına sahipken, sabitleme altyapısı BTC ve Sango Coin tokenlerinden oluşmaktadır.

CAR'ın Kripto Romantizmi

CAR, Nisan 2022'de BTC'yi yasal bir ihale olarak kabul ettiğinde, El Salvador'dan sonra dünyada bunu yapan ikinci ülke oldu. Ancak, bunu yapan ilk Afrika ülkesidir. Birçok kripto uzmanı duyuruya bile şaşırdı. Uluslararası Para Fonu (IMF), CAR'ı ulusal bir dijital para biriminin ülkenin zorluklarına çözüm olmadığı konusunda da uyardı.

CAR, ekonomik durumundaki daha geniş bir düşüşe rağmen ulusal bir kripto para birimi piyasaya sürüyor ve dünya çapında en fakir ülkelerden biri. Sango Coin projesinin lansmanında şeffaflık eksikliği iddiaları da var. Bir kripto yatırım şirketinde Finansal Strateji Başkanı olan Solrise, Joe Edwards, bir kripto projesinin ilk darphanesini satamamasının kötü bir işaret olduğunu söyledi.

Proje hakkında net olmayan birçok detay olduğu için doğru tahminlerde bulunmanın zor olduğunu da sözlerine ekledi. Bu tür belirsiz ayrıntılar, halka açık satış bittiğinde Sango Coin'i listeleyecek borsaları içerir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ