Dijital para birimleri, dünyanın bankacılığını çekebildiği için övülür - bu da finansal kapsayıcılığı büyük ölçüde artırabilir ve küresel ekonomiyi destekleyebilir.

Orta Doğu Finansal Krizi Kripto Para Birimleri için Büyük Fırsatlar Sunuyor

Dijital para birimleri, dünyanın bankacılığını çekebildiği için övülür - bu da finansal kapsayıcılığı büyük ölçüde artırabilir ve küresel ekonomiyi destekleyebilir. Ani bir petrol fiyat savaşı ve Corona Virüsü pandemisi hem pazarları hem de halkın Ortadoğu'ya olan güvenini sarstı. Endeksler ve petrol fiyatlarının düşmesi ile dijital para birimlerinin elde tutulması için daha iyi bir zaman olmamalıdır.

DOW ve S&P 500, dünya çapında yayılmaya devam eden artan koronavirüs korkularının ardından büyük hit alan dünya ekonomisi morarıyor. Koşullar şimdi kötüleşiyor ve şu anda dünyanın en büyük petrol üreticilerinin üretimindeki anlaşmazlıkları takiben bir petrol fiyatı savaşı yaşanıyor.

En önemlisi, dünyanın en kârlı şirketi olan Aramco, hisse fiyatlarının halka arz seviyesinden % 9 daha fazla düştüğünü gördü. Suudi Arabistan ekonomik planının önemli bir parçası olan Aramco’nun fiyat düşüşüne diğer şirketlerde de benzer düşüşler eşlik ediyor.

Diğer endüstriler de gelişme tarafından vuruldu. Dubai’nin en büyük borç veren kuruluşu Emirates NBD PJSC yüzde 9,6 oranında düşerken, Lider Abu Dabi Bankası yüzde 6,7 oranında düştü. Belki de en dikkat çeken şey, Kuveyt'in ana endeksinin 2019'daki yüzde 32'lik kazanca kıyasla şimdi yüzde 18'lik kayıplar göstermesiydi.

Çeşitli pazarlar düştükçe ve dünya olası bir durgunluk söz konusu olduğunda, hasarı azaltmak ve ekonomiyi daha az kan banyosu yapmak için çözümlere bakmamız gerekiyor - ve şimdi bunu yapacak araçlarımız var.

Son Bank of International Settlements  Raporu: Bankasız Olanları Getirme Potansiyeli

Ekonomiyi sarmanın anahtar yollarından biri, elbette, dijital para birimleri ve bankasızları dahil etme kabiliyetleridir. Bankasızların sorunu, önemli finansal kurumların raporlarında kaydedildi - son olarak, Bank of International Settlements (BIS) tarafından hazırlanan bir rapor bu gerçeğe işaret ediyor.

Raporda sunulan istatistikler ve görüşler, adil bir dünyada yaşamaktan uzak olduğumuzu, özellikle Afrika ve Orta Doğu'dakilerin dahil edilmeme eksikliğinden etkilendiğini gösteriyor. Her iki bölgede de bankasızların sayısı nüfusun yaklaşık yüzde 50'sini oluşturmaktadır.

Kadınlar bu bölgelerde de özellikle etkilenmektedir, sırasıyla Orta Doğu ve Afrika, kadınların yüzde 64'ü ve yaklaşık yüzde 60'ı bankasızdır.

Tabii ki, finansal sisteme dahil olma eksikliği eğitim ve sağlık hizmetlerine daha az erişim gibi diğer konulara dayandırılmaktadır.

Dijital Para Birimleri Güvenlik Sağlayabilir

Kripto para piyasasının önemli bir yönü, diğer pazarlarla ilişkisiz olmasıdır - ya da öyle söylenir. Bir belirsizlik zamanında ilişkisiz bir varlığa dönüşmek, dünyanın bankacılığını çekebileceği gerçeğiyle birleşen, neredeyse zorunlu hale getiren akıllı bir hareket olabilir.

Bankasızlığın bankacılığını, en iyi sınır ötesi ödeme çözümlerini sunmanın bir yolu ve bir riskten korunma olarak, dijital para birimleriyle karşılaştırılacak bir şey yoktur - ve kilit oyuncular teknolojinin faydalarını not etmelidir.

 Finansal sisteme dahil olma, blockchain ve kripto para birimi gelişiminin temel itici güçlerinden biridir ve birkaç proje, bu sistem için çözümler üretmektedir - bu da sadece en çok ihtiyacı olanlara değil, aynı zamanda küresel ekonomiyi de büyük ölçüde artıracaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ