Dogecoin'ler kripto topluluğu ve meme yaratıcıları arasında son derece popüler olsa da, bu meme paralarının pratik kullanım durumları var mı?

Ortak Yaratıcısı, Dogecoin

Dogecoin'ler kripto topluluğu ve meme yaratıcıları arasında son derece popüler olsa da, bu meme paralarının pratik kullanım durumları var mı?

DOGE, şu anki 0,1280 dolar değerinden yüzde 2,812 geri döndü. Fiyat tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselse bile, DOGE'nin pratik kullanımları nelerdir?

Elon Musk'ın DOGE'yi öven tweetlerini hızla bir coşku dalgası takip ediyor, gece geç saatlerde DOGE'nin geleceğine ilişkin yorumları şimdiye kadar piyasada itici güç oldu.

DOGE topluluğu ve onun #Dogefather Musk'ı son zamanlarda kullanım vakalarının sayısını artırmak ve genişlemeyi teşvik etmek için çalışıyor. Dijital varlığın Dünya'nın para birimi haline gelmesi için Musk, Mayıs ayında "önemli bir yükseltme" gerektiğini söyledi.

Bunu takiben Tesla CEO'su Elon Musk, işlem maliyetleri en aza indirilirken DOGE'nin temel katman işlem oranının maksimize edilmesi gerektiğini söyledi.

DOGE'nin Kurucusu Ne Diyor?

Dogecoin'in ortak yaratıcısı Billy Markus, Dogecoin'in en basit kullanım durumunun bahşiş olduğunu söylüyor. Bunun internet üzerinden mutluluğu yaymaya yardımcı olabileceğini düşünüyor.

İnsanların birbirine DOGE vermesine izin veren bir Twitter botu, Markus tarafından Twitter'daki en üretken DOGE bahşişlerinden biri olan Kevin Rose'a DOGE bahşiş vermek için kullanıldı. Bot, mikroblog hizmeti Twitter'ı kullanarak insanların birbirlerine DOGE vermelerini sağlıyor.

Markus, DOGE'ye fayda eklemek için, giderek daha fazla işletmenin DOGE'yi kabul etmesi gerektiğini ve bunun bir “devrilme para birimi” olarak kullanıldığını öne sürdü.

Markus'a göre "mutluluk getiren en saf kullanım durumu". Markus'un önerdiği gibi bir Dogecoin/Ethereum köprüsü oluşturmak, Web3 uygulamalarında DOGE'nin kullanılmasına izin verecektir.

Musk, işletmelerin DOGE'yi kabul etmesinin "kesinlikle" gerekli olduğunu ve DOGE'yi devrilme para birimi olarak kullanmanın "güzel" olduğunu belirten yoruma yanıt verdi.

Musk'ın Kripto Para Birimlerine Katkısı

Geçmişte Musk, para birimini güçlendirmek için kripto para geliştiricileriyle birlikte çalıştı. DOGE'nin ortak yaratıcısı, McDonald's'ı memeden ilham alan kripto para birimini ödeme olarak almaya çağırdı ve kendisinin de sahibi olduğu şirketi SpaceX'in yakın gelecekte aynı şeyi yapabileceğini ima etti.

Tesla'nın "siber düdük", "Giga Texas kemer tokası" ve çocuklar için dört tekerlekli "siber ekip" dahil olmak üzere birçok ürünü, web sitelerinde DOGE ödemelerini kabul ediyor. Tesla CEO'su Elon Musk'a göre Twitter, DOGE'yi bir ödeme şekli olarak kabul edebilir.

DOGE'yi Benimseyen Diğer Kişiler

Lüks bir İtalyan moda evi olan Gucci, geçen hafta Tesla'ya DOGE ödeme yöntemlerini de benimsemede katıldı. Mayıs ayının sonunda, şirketin ABD'deki bazı mağazaları kripto para birimi ödemelerini kabul edebilecek. Ve yaz sonunda, program şirketin işlettiği tüm Kuzey Amerika mağazalarında mevcut olacak. Gucci, hem DOGE hem de SHIB'yi kripto varlıkları olarak kabul ediyor.

DOGE topluluğu, Tesla ve Elon Musk çevreye duyarlı madenciliği temsil ederken, Tesla'nın meme-coin madenciliğine başlayıp başlayamayacağını öğrenmekten heyecan duydu. Tesla'nın rakibi Daymak, DOGE ve diğer kripto madenciliğine başlayacak üç tekerlekli bir araç olan Spiritus'un prototipini tanıttı.

Ay'a DOGE!

Geometric Energy Corporation [GEC], DOGE-1 Ay'a misyonunu duyurdu. Bu görev, SpaceX Falcon 9 roketiyle aya uçacak. Finansman para birimi olarak DOGE kullanılarak ödenecek ilk ticari ay yükü görevi olacak. Uçuşun kendisi 2022 için planlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ