Kripto para dünyasında 2021 yılının yıldızı haline gelen NFT alanına yönelik ilgi 2022 yılında da artarak devam ediyor.

Kripto para dünyasında 2021 yılının yıldızı haline gelen NFT alanına yönelik ilgi 2022 yılında da artarak devam ediyor. Bu çerçevede yeni yeni koleksiyonların oluşturulduğunu görüyoruz. Son hamle Ozzy Osbourne’den geldi.

Ozzy Osbourne yaptığı açıklamada ‘’CryptoBatz’’ isimli bir NFT koleksiyonu olşturduğunu açıkladı. NFT koleksiyonu devasa büyüklükte 9 bin 666 benzersiz yarasa NFT’sinden oluşuyor. Koleksiyon Osbourne’un 1982 yılında Dev Moines’daki konseri esnasında bir yarasanın kafasını ısırarak izleyenleri dehşete düşürdüğü zaman dilimine atıfta bulunuyor.

Bu hamle NFT alanının ne kadar ilgi çekici hale geldiğini gösteriyor. Geçmişteki bir ana yapılan atıf ise hem geçmişi hatırlatıyor hem de o zaman diliminde orada bulunanlara bir hatırlatma yapıyor.

2021’de çok hızlı bir şekilde büyüyen NFT alanına yeni nir soluk getirme niyetindeki Cryptobatz’in en çok dikkat çeken özelliği her bir CryptoBat’ın bir kullanıcın dijital cüzdanındaki başka bir NFT’yi ‘’ısırıp’’ mutasyona uğratarak yeni bir token oluşturma yeteneğine sahip olması.

Koleksiyonun ön satışları başlamış durumda. Satışlar CryptoBatz’in Discord kanalı üzerinden yapılıyor.

2021 yılında 22 milyar dolarlık hacme ulaşan NFT piyasasının nu yılki hacminin ne kadar olacağı merak ediliyor. Kurumsal katılımların da yoğun olarak beklendiği bu piyasada platform olarak OpenSea öne çıkıyor. Platform bir çok kullanıcıyı kendisine çekmiş durumda. Sanatçılar da alana yoğun bir şekilde ilgi gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ