Bu yazımızda sizlere Osmosis (OSMO) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece OSMO Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Osmosis (OSMO) Coin Nedir? İşte Ayrıntılarıyla OSMO Token

Bu yazımızda sizlere Osmosis (OSMO) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece OSMO Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Osmosis (OSMO) Coin Nedir?

Osmosis, Cosmos Ekosistemindeki DEX Odaklı bir Uygulama Zinciridir. Cosmos SDK kullanılarak oluşturulan Osmosis, zincirler arası işlemleri etkinleştirmek için Bloklar Arası İletişimi (IBC) kullanır.

Hashflow (HFT) Coin Nedir? İşte Ayrıntılarıyla HFT Token

OSMO, projenin yerel tokenidir. OSMO'nun mevcut kullanım durumları şunları içerir:

  • Ağ Ücretleri: Osmosis ağındaki işlem ücretlerini ödeyin.
  • Superfluid Staking: Ağ stakingine katılırken likidite sağlamak.
  • Yönetişim: Zincir üstü topluluk yönetişimine katılmak.

Proje, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşur:

  • Blok Zincirleri Arası İletişim (IBC): Cosmos SDK kullanılarak oluşturulan her bağımsız blok zincirinin (bölgelerin) Cosmos Hub aracılığıyla birbirine bağlanmasına izin verir.
  • Özelleştirilebilir ve Kendi Kendini Yöneten Likidite Havuzları: Osmosis, kullanıcıların havuz içindeki belirteçleri ve ilgili belirteç ağırlıklarını seçmelerine olanak tanır.
  • LP tokenlarını Bağlama: Kullanıcılar, likiditeyi yatırdıktan sonra LP tokenlarını bağlamayı seçebilirler. Bağlanan LP tokenları, likidite madenciliği ödülleri için uygundur, miktar, seçtikleri sürenin uzunluğuna göre değişir.

 Mevcut dolaşımdaki arz 492,590,761 adettir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ