5 milyon dolarlık zarara yol açacak önemli bir banka soygunu, OTC ticaret masalarının yardımıyla engellendi.

OTC Borsaları Brezilya

5 milyon dolarlık zarara yol açacak önemli bir banka soygunu, OTC ticaret masalarının yardımıyla engellendi.

5 milyon dolarlık bir banka soygunu, İspanyol Çokuluslu Finans Kurumunu hedefledi, Branco, ilgili fonların tezgah üstü kripto borsası tarafından el konmasından sonra çözüldü.

Soygundan sorumlu insanlar derhal çalınan fonları Bitcoin'e (BTC) dönüştürmeye çalıştı. Ancak bu, birçok banka hesabının dondurulmasını tetikledi.

Rapora göre, bankanın üst düzey yetkilisi Santander, fonların nasıl çalındığını öğrenmek için bir soruşturma başlattı. Şu anda, soruşturma ekibi bunu anlamak için elinden geleni yapıyor.

Santander'e göre, bankanın güvenliği ciddi iyileştirmelere ihtiyaç duyuyor.

İlk şüpheler Nisan ayı ortalarında başladı, Branco Santander, Gerdau adlı yerel bir sokak üreticisinin hesaplarında bir dizi düzensizliğe tanık oldu. Hesap, toplam beş milyon dolara kadar onbir özel işlemden oluşuyordu. Göze çarpan tek şey, tüm bu işlemlerin tek bir IP adresi altında kaydedilmiş olmasıydı.

Santander hemen yerel polis karakoluna şikayette bulundu ve soruşturma başladı.

Soruşturmaya göre, çalınan fonlar dört ayrı OTC Bitcoin banka hesabına aktarıldı.

Medya, soygundan sorumlu sekiz kişinin, havalenin yapıldığı banka hesaplarının anında dondurulduğunu belirtti. OTC tüccarları derhal polisi aradıkça bu polisin dikkatini çekti.

Bir OTC tüccarına göre, beş milyon dolar önemli miktarda para olduğu için şüphelilerden bir fatura veya makbuz gerekiyordu. Bir açıklama yapamadıklarında, tüccar şüphelenip hesaplarını dondurdu.

Failler soygunu kurumsal bir müşteri olan Mundial Illumination hesabıyla taşıdı.

 Bu olaya tanık olduktan sonra, bir savcı bunun başka bir kurumsal banka hesabını istila eden bir kurumsal banka hesabına belirsiz bir şekilde benzediğini ifade etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ