Overstock’un blockchain hızlandırıcısı Medici Ventures, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) ile güçlendirilmiş agritech platformu GrainChain'in küresel bir genişlemesini duyurdu.

Overstock, Blockchain Tabanlı Agritech Platformu için Küresel Genişleme Planlıyor

Overstock’un blockchain hızlandırıcısı Medici Ventures, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) ile güçlendirilmiş agritech platformu GrainChain'in küresel bir genişlemesini duyurdu.

Medici Ventures, 27 Mart'ta GrainChain'in genişlemesinin fintech şirketi Symbiont ile işbirliği içinde yapılacağını ilan etti - GrainChain, HyperLedger Fabric'ten Symbiont'un kurumsal blockchain platformuna Meclis'e geçiş yapacak.

Medici, hem GrainChain hem de Symbiont'ta hissedar.

GrainChain, akıllı sözleşmeler kullanarak tarım pazarındaki sürtünme sermayesi dolaşımını hızlandırmayı ve ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Çiftçiler, tedarik zincirinden yüzde yüze taşırken ürünlerini de takip edebilir, bu da hırsızlık ve yolsuzluk riskini azaltır.

Denizaşırı CEO ve Medici Ventures başkanı Jonathan Johnson, Medici'nin şirketleri arasındaki ortaklığı “aracıları ortadan kaldırmak, sermayeyi demokratikleştirmek ve blokaj teknolojisi kullanarak ticareti yeniden insanlaştırmak” olarak nitelendiriyor.

Firma, yaklaşık 14.000 çiftçinin şu anda akıllı temaslarını kullandığını iddia ediyor - yaklaşık 1.300 ABD'li kullanıcı, Meksika'da yaklaşık 900 ve Honduras'ta 12.000 kullanıcı var. GrainChain, platformunda 2.6 milyon tondan fazla ürün işlediğini tahmin ediyor.

Firmanın Meclise göç etmesinin agritech platformunun hızını, gizliliğini artırması ve ölçeklendirmeyi kolaylaştırması bekleniyor. Medici, GrainChain'in 2021'den önce birkaç yeni ülkede piyasaya sürülmesini umuyor - Johnson Güney ve Orta Amerika'ya bakıyor.

GrainChain’in baş yöneticisi ve kurucusu Luis Macias, “GrainChain’in hedefi, dünyanın dört bir yanındaki çiftçilere destek sağlamak için yeni ülkelere büyümeye devam etmek ve Symbiont’un blockchain platformu bu hedefe ulaşmamıza yardımcı olacak bir çözüm.

 Macias, finansmanın “daha fazla ülkede pazar taleplerini karşılamak üzere ürün geliştirmeye ve genişlemeye devam etmek” için kullanılacağını da sözlerine ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ