Oxford Üniversitesi'nin bir girişimcilik merkezi olan Oxford Foundry, dünya çapında tanınmış blockchain teknoloji hizmetleri sağlayıcısı Ripple ve University Blockchain Araştırma Girişimi (UBRI) ile stratejik ortaklık kurdu.

Oxford Foundry ve RIPPLE (UBRI) Ortaklığı

Oxford Üniversitesi'nde bir girişimcilik merkezi olarak hizmet veren Oxford Foundry, dünya çapında tanınmış blockchain teknoloji hizmetleri sağlayıcısı Ripple ve University Blockchain Araştırma Girişimi (UBRI) stratejik ortaklığı ile ilgili duyuruda bulundu. Ekip, İngiltere bölgesindeki genişleyen teknoloji becerileri açığının üstesinden gelmek için verimli çözümler üretmeye odaklandı.

Yeni teknoloji serileri ile Foundry adındaki şirket, dünya standartlarındaki enstitünün en iyi yüksekokullarından ve bölümlerinden gelen Oxford Üniversitesi'ndeki yaklaşık bin öğrenciye, Blockchain Niche Al Teknolojisi ve makine öğrenme alanında kendilerine yeni beceriler elde etmesi için altın değerinde bir şans vermeyi hedeflemektedir. .

Öğrenciler, yeni Tech Series programı sırasında Foundry'nin deneysel öğrenme modeli aracılığıyla bilgi edineceklerdir. Seride, Oxford'un zenginleştirici ağından ve yaygın entelektüel sermayeden mentorlar, akademisyenler ve uzmanlar tarafından yönetilecek olan bilgilendirici atölye çalışmaları ve bot kampları yer alacak. Bu kamplar, birebir öğrenme ve Proksimal Gelişim Bölgesi aracılığıyla bilgi verecektir. Bu, öğrencileri bir veya iki adım önde olanlardan öğrenmeye teşvik eden teoridir. Bu, öğrencilerin yeni disiplinleri öğrenmeleri ve yaratıcı çözümler bulmak için farklı alanlardan gelen yeni insanlarla takım kurmalarını sağlar.

Foundry's Tech Series ayrıca öğrencilere blockchain ve AI endüstrisine ait önde gelen firmalarla iletişim kurma şansı vermek için bir Tech Talent Networking Series'e sahip olacak.

Serinin, yetenekli kişilere güçlü girişimler yapmalarına yardımcı olmak amacıyla, ağ ve kaynakların eşit fırsatlara ulaşmasını sağlayan Bitcoin Danışma Şirketi olan Foundry'nin nihai taahhüdünü yerine getirmesi amaçlanmaktadır.

Oxford Foundry, Oxford Üniversitesi'nin Saïd Business School tarafından kuruldu ve tüm ekosisteme fayda sağlamayı amaçlıyordu. Kurucu bağışçısı, LinkedIn'in ortak kurucusu Reid Hoffman ve hayırsever Muhammed Amersi idi.

Önde gelen blokzinciri ağı Ripple, Haziran 2018'de UBRI'yi kurdu; temel araştırmalar, küresel araştırma üniversiteleriyle, akademik zincirleme, dijital para birimleri ve dijital ödeme pedagojileri gibi yeni çağdaki teknolojilerde akademik araştırma operasyonlarını, teknik gelişimi ve inovasyonu artırmak için stratejik işbirliklerine girmek amacını taşır. Bu yıl yaz aylarında, Kyoto Üniversitesi girişimin bir üyesi oldu. Geçtiğimiz hafta, üniversite, merkezi olmayan defter sistemindeki işlemlerin doğrulanmasında ve işlenmesinde sisteme yardımcı olacak bir XRP onaylayıcısı açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ