İkonik eğlence firması Atari, popüler kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğinin ve oyun platformunun voksel tabanlı blockchain sürümünde The Sandbox (TSB) ile ortaklık yapıyor.

Oyun Devi Atari Sandbox’ın Gelecek Blockchain Platformunda Öne Çıkacak

İkonik eğlence firması Atari, popüler kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğinin ve oyun platformunun voksel tabanlı blockchain sürümünde The Sandbox (TSB) ile ortaklık yapıyor.

27 Mart'taki bir duyuruda, TSB Gaming'in ana şirketi olan blockchain şirketi Animoca Brands, işbirliğinin popüler Atari oyun mülklerinin 3D voksel sürümlerini oluşturmayı içereceğini açıkladı.

Ethereum'a dayanan blok zinciri yinelemesinde, Sandbox kullanıcılara teknolojiyle şekillendirilmiş üç yeni özellik sunacak: misli olmayan tokenler (NFT'ler) ve oyun içi voksel varlıkları oluşturmak için bir araç, bu varlıkların ticareti için bir pazar ve bir oyun etkileşimli oyunlar oluşturmak, paylaşmak ve para kazanmak için kullanıcılar için aracı.

İşbirliği şartlarına göre Atari, Sandbox oyun metaversinde büyük dijital “mülkler” alacak. Bu mülkler, oyuncuların klasik Atari oyunlarının 3D vokselleştirilmiş sürümlerine erişebilecekleri kıt, dijital alanlardır.

Siteler, bağımsız oyun içeriği oluşturmak ve başlatmak için konum olarak hizmet etmek üzere kullanıcılar tarafından satın alınabilen LAND tokenlerinin gruplarından birleştirilebilir.

Sandbox'ta toplam 166.464 LAND satışa sunulacak ve oyun içi sanal varlıklar ve yerel SAND tokenları ile birlikte sunulacak.

 Sandbox'ın bir parçası olarak, tema parkı benzeri bir metaverse de Atari temalı sanal cazibe merkezleri, binalar ve diğer nesnelerin yanı sıra bir dizi Atari oyun başlığı da içerecek. Kullanıcılar Avatar karakterleriyle sosyal olarak etkileşim kurabilecek ve sürükleyici oyun deneyimlerinde toplu olarak oynayabilecekler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ