Myria'nın L2 ölçeklendirme çözümü, ZK Rollup teknolojisinden yararlanarak işlem hacmi manifold sürelerini artırır.

Oyun Platformu Myria, Ethereum Layer 2 Ölçekleme Çözümünü Tanıttı

Myria'nın L2 ölçeklendirme çözümü, ZK Rollup teknolojisinden yararlanarak işlem hacmi manifold sürelerini artırır. Geliştiriciler için Myria, saatler içinde blockchain oyunları ve NFT projeleri oluşturmalarına yardımcı olacak API öncelikli bir yaklaşım benimsiyor.

30 Ağustos Salı günü, oyun platformu Myria, blok zinciri oyunlarına odaklanan, çok beklenen Ethereum katman-2 (L2) ölçeklendirme çözümünü açıkladı. Amaç, NFT'ler ve blok zinciri oyunları için sıfır işlem maliyetiyle anında ve güvenli işlemleri kolaylaştırmaktır.

Myria L2, geliştirici ve oyuncu odaklı ürünlerden oluşan eksiksiz bir pakete sahip olacak. Buna Myria Wallet, Myria Developer SDK ve NFT marketplace dahildir. Myria's L2, StarkWare'in çok popüler Zero-Knowledge Rollup (ZK-Rollup) teknolojisini kullanacak.

Bu teknoloji, çok sayıda işlemi tek bir işlemde toplayarak saniyede 9000'den fazla işlemi (TPS) kolaylaştırabilir. Bu, Ethereum blok zinciri ağındaki saniyede yalnızca 50 işlemle karşılaştırıldığında çok sayıda zamandır. Böylece, Myria L2 çözümünün piyasaya sürülmesi, hem içerik oluşturucuların hem de kullanıcıların, protokolün ölçeklenebilirlik avantajlarından yararlanmalarını sağlayacaktır. Gelişme hakkında konuşan Myria'nın kurucu ortağı Brendan Duhamel şunları söyledi:

İnşa ettiğimiz şeyle sektörü bir sonraki adımı ileriye taşımaktan inanılmaz heyecan duyuyoruz. NFT ölçeklenebilirliğini desteklemek için oluşturduğumuz temel teknolojide büyük bir potansiyel görüyoruz ve blockchain oyunlarının NFT'ler için bir sonraki büyük dikey olacağına inanıyoruz. Bu nedenle, oyun geliştiricilere ve oyun geliştiricilere hizmet etmek için oluşturulmuş NFT çözümleri oluşturduk. Daha yeni başlıyoruz!

Myria, Ubisoft, EA, Riot Games, Blizzard Activision, Tencent, Chainlink, BitMex ve daha fazlası gibi şirketlerden blockchain ve oyun endüstrisinden gaziler de dahil olmak üzere 150'den fazla çalışana sahiptir.

İşte Myria L2'nin Sunabilecekleri

Myria, blockchain oyun ve NFT kullanıcılarının Myria cüzdanlarını “tek tıklama” ve nane ile oluşturabileceklerini söylüyor. Ayrıca NFT'lerini sıfır gaz ücreti ile takas edebilecek ve transfer edebilecekler. Myria'nın kurucu ortağı Duhamel şunları söyledi: “Myria L2'ye katılmaya istekli bu kadar güçlü bir topluluğa sahip olduğumuz için inanılmaz derecede şanslıyız. Bu lansmanla birlikte ekip, vizyonumuzun nihayet hayata geçtiğini görmekten büyük heyecan duyuyor”.

Myria platformunun şu anda 1,2 milyondan fazla doğrulanmış kayıtlı kullanıcısı var. Öte yandan, Myria tarafından sunulan geliştirici çözümü, API öncelikli bir yaklaşım benimsiyor. Myria'nın REST API'leri ve SDK'larını kullanarak karmaşık blok zinciri etkileşimlerini basitleştirir.

Geliştiriciler, bu çözümü kullanarak herhangi bir NFT projesini ve blok zinciri oyunlarını herhangi bir blok zinciri kodlama dilini öğrenmeye gerek kalmadan birkaç saat içinde başlatabilir. Myria, L2 lansmanının başarılı bir blok zinciri oluşturma deneyimini kolaylıkla sunmalarına yardımcı olacağını söylüyor.

Oyun platformu ayrıca pazarda bazı önemli ortaklıklar kuruyor. Myria, yakın zamanda Moonville çiftlikleri oluşturmak için Leapblock Studios ile ortaklık kurdu. Bu, Myria'nın L2 ölçekleme çözümünde önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek olan, kazan-kazan bir NFT oyunudur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ