Blockchain teknolojisinin kullanım örnekleri, moda endüstrisinden oyun endüstrisine kadar çeşitli sektörlerde araştırılmaktadır.

Oyunlarda Blockchain: Fikir, Şirketlerden Gücü Alıp Oyunculara Vermek

Blockchain teknolojisinin kullanım örnekleri, moda endüstrisinden oyun endüstrisine kadar çeşitli sektörlerde araştırılmaktadır. İlginç bir şekilde, Malta merkezli kripto para borsası Binance kısa süre önce oyun endüstrisindeki blok zincirinden bahseden bir rapor yayınladı.

Blockchain oyun nişinin hala yeni olduğunu belirten rapor, yüzlerce DApp ve oyunun blockchain ağları üzerinde nasıl inşa edildiğini belirtti.

“Dağıtılmış bir veritabanı olarak, oyun içi geçmiş, dijital öğeler ve tokenlaştırılmış varlıklar dahil her türlü dijital veriyi doğrulamak ve güvence altına almak için blockchain tabanlı bir sistem kullanılabilir. Ana fikir, oyun şirketlerinden gücü alıp oyunculara geri vermek. ”

"Blockchain’in oyun dünyası üzerindeki etkisi" başlıklı raporda, rapor oyundaki blockchain için mükemmel bir durum oluşturan birkaç noktayı kaydetti. Birincisi 'gerçek mülkiyet'ti; blockchain tabanlı oyunlar, oyuncuların oyun içi varlıkları üzerinde kalıcı sahiplik ve tam kontrol sahibi olmalarını sağladı. İkincisi, merkezi olmayan doğasıydı; merkezi olmayan pazar yerleri, oyuncular arasında güven ihtiyacını ortadan kaldırırken sansür direnci de sağladı.

Blockchain oyunlarının dijital tokenların kullanımı göz önüne alındığında ücretleri düşürme ve finansal işlemleri hızlandırma gücüne sahip olduğunu belirten rapor, blok zincirlerinin dağıtılmış doğasının, tek bir başarısızlık noktası olmadığı için bilgisayar korsanlarının ve dolandırıcıların oyunu bozmasını sağladığını belirtti.

Rapor ayrıca oyun endüstrisinde blockchain teknolojisini kullanmanın bazı sınırlamalarını da inceledi. Merkezileşme sorununu vurgulayan kripto borsası, tüm blockchain tabanlı oyunların tamamen merkezsiz olmadığını ve çoğu blockchain oyununun oyuncuları çekmek için çok basit olduğunu belirtti. Rapor ayrıca, bir blockchain oyununu başlatmak ve sürdürmek için para toplamanın, benimsenme eksikliği göz önüne alındığında nasıl zorlanabileceğini ve ölçeklenebilirlik sorunlarının geliştiricilerin çalışmalarını sınırlayabileceğini belirtti.

 Sonuç olarak, blockchain teknolojisinin, ademi merkeziyetçilik, şeffaflık ve birlikte çalışabilirlik gibi özelliklerle oyun endüstrisinde büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten rapor, geliştiricilerin büyük sınırlamaları aşmayı başarabilirse, blockchain'in oyun dünyasını daha iyi hale getireceğini önerdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ