Salı günü, Palau Cumhuriyeti, ulusal dijital para birimi için önde gelen Blockchain firmalarından biri olan Ripple ile işbirliği yaptığını duyurdu.

Salı günü, Palau Cumhuriyeti, ulusal dijital para birimi için önde gelen Blockchain firmalarından biri olan Ripple ile işbirliği yaptığını duyurdu.

Blockchain firması Ripple'ın en popüler hizmetlerinden biri olan XRP Ledger'ın küresel olarak benimsenmesi, Palau Cumhuriyeti'nin Salı günü ulusal dijital para birimi için Ripple ile bir işbirliğini duyurmasıyla büyük bir destek aldı. Ripple ile ortaklık, ülke için USD destekli bir dijital para birimi ile birlikte sınır ötesi ödemeler için stratejilerin geliştirilmesine odaklanacak.

Palau, XRP Defter Aracılığıyla Diğer Birkaç Kullanım Senaryosunu Araştırıyor

Palau Cumhuriyeti, Ripple ile ortaklaşa CBDC üzerinde çalışmanın yanı sıra, XRP Ledger (XRPL) aracılığıyla başka birkaç kullanım senaryosunu da araştırıyor. Ripple'ın en son duyurusu, LuLu Exchange ve Bank Alfalah'ın RippleNet aracılığıyla sınır ötesi ödemeleri artırmak için işbirliği yapmasından yaklaşık bir hafta sonra geldi. XRP Ledger ve RippleNet, 2021'in ilk on ayında küresel finans firmaları arasında önemli bir popülerlik kazandı. Başkan Surangel Whipps Jr., "Finansal yenilik ve teknolojilerde liderlik etme taahhüdümüzün bir parçası olarak, Ripple ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi. Ortaklığın ilk aşaması, sınır ötesi bir ödeme stratejisine ve Palau vatandaşlarına daha fazla finansal erişim sağlayarak ulusal bir dijital para birimi oluşturma seçeneklerini keşfetmeye odaklanacak ”dedi.

Ripple, XRP Ledger'daki NFT'leri Desteklemek İçin 250 Milyon Dolarlık Bir Yaratıcı Fonu Tanıttı

Eylül ayının başlarında, Ripple XRP Ledger'daki NFT'leri desteklemek için 250 milyon dolarlık bir yaratıcı fonu tanıttı. Şirketin XRPL kullanımını artırmaya yönelik son girişimlerinin bir sonucu olarak, toplam XRP Ledger işlemleri 2021 yılının 3. çeyreğinde 88,8 milyona ulaştı. Bu yılın başlarında Ripple, ülkenin merkez bankası dijital para birimi (CBDC) için Bhutan Merkez Bankası ile de işbirliği yaptı. Palau Cumhuriyeti, son ortaklık aracılığıyla sınır ötesi işlemleri güvenli ve uygun maliyetli hale getirmeyi amaçlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ