Bu yazımızda sizlere PancakeSwap nedir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

PancakeSwap Nedir ve Nasıl Çalışır?

Bu yazımızda sizlere PancakeSwap nedir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Eylül sonunda başlatılan ve yeni bir DeFi dalgasının amiral gemisi olan ve CZ Zhao tarafından finanse edilen Binance Akıllı Zincir üzerinde geliştirilen genç bir pilot platform olan CAKE'nin özü şu formülde özetleniyor: oyunlaştırma + hız + düşük ücretler + 3 basamaklı APY - sürekli hareket.

PancakeSwap'in hedefleri

"Buna bir yol haritası demeyin" yoksa, 24 saatlik verimli bir oyun atmosferinde 14.000 kullanıcının sohbet odasını düzenli tutmak için şakacı bir şekilde çalışan yöneticilerden, kaslı dijital bekçilerden sohbet odasında toplu alay konusu olacaktır.

Yapılacaklar Listesi, ekibin ulaştığı birkaç hedefi ve NFT dünyasını kredi verme, merkezi olmayan borsa-takas geliştirme, kullanıcı arabirimi özelleştirme ve diğer çok gizli fikirlerle birleştiren birçok ilginç gelişmeyi içeriyor.

CAKE'nin tokenları

BSC'de DeFi sıralamasında zirveye ulaşan ve Uniswap ve SushiSwap gibi projeleri zaman içinde geçmeyi hedefleyen platformda benimsenen tokenomikler, "CAKE" ile temsil edilen bir tür mucizevi "kaos üzerinde denge" etkisine izin veriyor. 2020'nin 4. çeyreğinde neredeyse bir gıda çiftçiliği kültü haline gelen token oldu.

Sabit bir sınır olmadan, CAKE potansiyel olarak sonsuz bir arza sahiptir, ancak platformda sunulan tüm oyun sistemleri "yakma" mekanizmasına katkıda bulunur ve her 3 saniyede bir 40 CAKE tokenın çıkarılmasını çiftliklerde, havuzlarda yeniden dağıtılarak yeniden dengeler.

Her sektör için farklı yüzdeler daha sonra kör bir adrese tahsis edilir ve ardından, arz dinamik dengede tutularak yakılır.

Ve sadece bu karmaşık sistem ve başlangıçtaki sabit-değer eksikliği sayesinde CAKE, üç haneli APR'leri garanti edebilir; bu, bileşik oluşturma, yani ürünün yeniden yatırımı ile birleştirildiğinde, stake etmekten maksimum verim arayanlar için hızla kayda değer sonuçlar elde eder.

BSC'de DeFi galaksisinin gelişimini büyük bir dikkatle gözlemleyen CEO CZ Zhao'nun çeşitli tweet'leriyle vurgulanan Binance'in "harikulade oğlunun" özel konumu, Şeflerin sık sık listedeki kripto paraları önceden ekleyebilmesini sağladı. Launchpad, böylece PancakeSwap'in sunduğu abartılı faiz oranlarından yararlanarak token çiftçiliğine devam etmek isteyen birçok yeni kullanıcıyı cezbetti.

İtalyan CAKE topluluğu

Krepler ve tavşan-aşçıların ilgisini çeken dijital Eldorado'yu arayan dört İtalyan, kendilerini kalabalık uluslararası sohbette 14.000'den fazla kullanıcı tarafından biraz bunalmış halde buldular ve deneyimi çoğu kez bilgi birikiminden yoksun veya gözü korkmuş İtalyan kullanıcılar için çoğaltmaya ve basitleştirmeye karar verdiler. Verim tarımı sektörü tarafından, şimdiye kadar kripto dünyasının tehlikeli ve büyüleyici bir nişi olarak görülüyordu.

Telegram'da bulunabilecek resmi olmayan İtalyan topluluğu, Platypus, Andrea, Marco ve MitiTT'nin (projenin içeriden geliştiricisi) ekip çalışmasından doğdu.

Burada, MetaMask, Trust Wallet, Math Wallet ve diğer araçlarınızda Binance Smart Chain'i Ethereum'a alternatif bir ağ olarak nasıl kuracağınız konusunda tavsiye ve yardım alabilirsiniz.

Kısacası, kripto dünyasındaki devrim, bazı İtalyan YouTuber'lar tarafından doğru bir şekilde yorumlandığı gibi, Binance gibi etkili ve güvenilir bir ağ tarafından desteklenirse, DeFi sektörüne daha fazla güvenlik getirebilecek ve ilerlemeye katkıda bulunabilecek oyun deneyimini de içerir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ