KPMG ve Birleşik Krallık Finansal Hizmetler Komisyonu tarafından hazırlanan bir rapora göre Covid-19, finansal hizmetler çalışanlarının işlerini gelecekte nasıl yapmak istediklerine dair fikirlerini kökten değiştirdi.

Pandemi Süreci Çalışma Alışkanlıklarını da Değiştiriyor

KPMG ve Birleşik Krallık Finansal Hizmetler Komisyonu tarafından hazırlanan bir rapora göre Covid-19, finansal hizmetler çalışanlarının işlerini gelecekte nasıl yapmak istediklerine dair fikirlerini kökten değiştirdi. Rapora göre her iki finansal servis çalışanından biri, pandemi bittikten sonra haftanın bir bölümünde mutlaka evden çalışmak istiyor.

Rapor için ankete katılan 632 İngiltere merkezli finansal hizmetler sektörü çalışanının dörtte üçünden fazlası, pandemi sırasında evden etkili bir şekilde çalışabildiklerini söylüyor. Rapor daha radikal sonuçlar da içeriyor. Edinilen verilere göre ankete katılan her on kişiden biri pandemiden sonra çalıştıkları ev veya ofiste kesinlikle değişiklik yapacağını dile getiriyor. 

Buradan 7 BTC hoşgeldin bonusu ile kripto bahislerine göz atın"

Rapordan çıkan sonuçlara göre 31-45 yaş arası çalışanlar esnek çalışmaya en istekli (%53) grubu oluştururken, 30 yaşın altındaki çalışanlar ise kalıcı olarak evden çalışmaya en sıcak bakan (%28) grubu oluşturdular. Bu arada çalışanların büyük bir kısmı uzaktan çalışma ile verimli olabileceklerini belirtirken, bu sistemde performanslarını tam anlamıyla yansıtamayacaklarını belirten çalışanlar da rapora yansıdı.

Anket katılımcılarının üçte biri evden çalışma sürecinde daha fazla dijital uzmanlığa ihtiyaç duyacaklarını belirtirken, katılımcıların dörtte biri işverenlerinden bu konuda eğitim aldıklarını dile getirdiler. Araştırmaya katılanların %21’i ise uzaktan çalışma sürecinde çeşitli yönetim ve liderlik becerilerine güvendiklerini ifade ettiler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ