Hisse senetleri Pazartesi günü Fed Başkanı Jerome Powell’ın Cuma günü yaptığı açıklamada, kurumunun "araçları kullanacak ve ekonomiyi desteklemek için uygun davranacağını" söyleyen açıklamasıyla rahat bir nefes aldı.

Pandemik Korkular Hisse Senedi Piyasalarını Vurdu

Hisse senetleri Pazartesi günü Fed Başkanı Jerome Powell’ın Cuma günü yaptığı açıklamada, kurumunun "araçları kullanacak ve ekonomiyi desteklemek için uygun davranacağını" söyleyen açıklamasıyla rahat bir nefes aldı. New York'ta bulunan TradeBlock'ta para araştırma direktörü John Todaro piyasalardaki çöküşle ilgili şunları söyledi:

Yatırımcılar, havuzdan atladıklarında geçen hafta sonunda ayaklarını suya daldırıyorlar. Merkez bankaları arasındaki bu kolay para politikası genel olarak piyasaları, özellikle de hisse senedi piyasaları gibi riskli alanlarda desteklemeye devam etmeli ve bu, bitcoin de dahil olmak üzere dijital para birimleri gibi diğer varlık sınıflarına da akmalıdır.

Bitcoin’in geri dönüşü 9.000 $ 'da kapandı ve piyasayı yıl başından bu yana yaklaşık % 24 oranında artırdı. Bitcoin, 2020'nin başından bu yana hala % 6,8 oranında azalan S&P 500 gibi önemli hisse senetlerine kıyasla daha iyi performans gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ