İlk yarılanmadan bir ay sonra, Bitcoin (BTC) % 7 arttı, ancak ikinci yarılanmadan sonra ise fiyat bir ayda % 10 düştü.

Pandeminin Ortasında Kripto Paralarda Ne Bekleniyor?

İlk yarılanmadan bir ay sonra, Bitcoin (BTC) % 7 arttı, ancak ikinci yarılanmadan sonra fiyat bir ayda % 10 düştü. Eğer tarih kendini tekrarlayacak olsaydı, CoinMarketCap'in en üst sıradaki kripto para biriminin volatil olacağını, ancak her iki yönde de büyük bir hareketin ilk ayda olası olmadığını gösteriyor. 

ABD'de negatif faiz oranlarının söylentileri de arttı ve Stack Funds tarafından yayınlanan bir rapor, negatif oranlar gerçeğe dönüştüğünde kurumsal yatırımcıların daha yüksek getiri elde etmek için alternatif varlıklar aramaya zorlanacağını gösteriyor.

Üç büyük vadeli işlem borsalarında, 252 milyon dolarlık short pozisyonlara kıyasla yaklaşık 661,7 milyon dolarlık long pozisyon açık durumda. Bu, vadeli işlem yatırımcılarının Bitcoin'in yakında 10.000 dolarlık psikolojik engeli aşabileceğinden emin oldukları için uzun pozisyonlarına bağlı kaldıklarını gösteriyor.

Ancak, türev piyasalar bu zamanın farklı olduğuna dair bir işaret verebilir.

Skew verilerine göre, bu hafta CME Bitcoin opsiyonlardaki açık pozisyon Nisan ayından bu yana % 1000'in üzerinde bir artışla 142 milyon $'a yükseldi. Bu, işlemcilerin önümüzdeki birkaç gün içinde fiyatta keskin bir hareket beklediklerini göstermektedir.

Bitcoin ABD borsalarını geniş bir farkla geride bırakarak ve altının bugüne kadarki kazancını iki katına çıkarırken, kurumsal ilginin artması muhtemeldir.

Bitcoin'in temelleri bir boğa resmi çizmeye devam ediyor ve türev traderlar da yakında başlamak için bir hareket tanımlayan bir eğilim bekliyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ