Pantera Capital'in Baş Yatırım Sorumlusu Joey Krug, Ethereum'un önümüzdeki on yıl içinde küresel finansta merkezi bir rol oynayacağına inanıyor.

Pantera Capital'in Baş Yatırım Sorumlusu Joey Krug, Ethereum'un önümüzdeki on yıl içinde küresel finansta merkezi bir rol oynayacağına inanıyor.

Hedge fonu Pantera Capital'in Baş Yatırım Sorumlusu Joey Krug, Bloomberg ile yaptığı röportajda, Ethereum'un önümüzdeki on yılda finansal alanın baskın bir parçası olacağını söyledi. Krug, önümüzdeki on yıl içinde küresel finansal işlemlerin %50'sinin Ethereum'u içerebileceğini söyleyerek kesin olmayan cesur bir tahminde bulundu. Akıllı sözleşmeler için dünyanın bir numaralı ağı için iyimser bir gelecek gördü.

Ethereum İstikrarlı Bir Şekilde Finansal Hizmetler İçin Bir Merkez Haline Geliyor

Joey Krug, “Saati 10 ila 20 yıl ileri alırsanız, dünyadaki finansal işlemlerin çok büyük bir yüzdesi, hatta belki %50'sinin kuzeyinde, bir şekilde, şekil veya form Ethereum'a dokunacaktır” dedi. Blockchain ağı, merkezi olmayan finansın öncü nişi tarafından yönetilen finansal hizmetler için istikrarlı bir şekilde bir merkez haline geliyor. İkincisi, servet yönetimi ve büyümesinin yolunu açan birkaç yeni finansal uygulama ile yatırım ve finansal büyümenin temel taşı haline geldi.

Ethereum Geliştiricileri, Ölçeklenebilirlik Sorunlarını Çözmeye Çalışıyor

Önde gelen blok zinciri ağı, daha da büyümesini engelleyen çeşitli teknik engellere maruz kaldı. Gittikçe daha fazla kullanıcı gemiye bindikçe ağ yüksek gaz ücretleri ve uzun işlem süreleri yaşadı. Geliştiriciler, özellikle ETH 2.0 olmak üzere ölçeklenebilirlik çözümleri üzerinde çalışıyor. Bu yükseltme, 2023'te tamamlanması gereken aşamalı bir sürümden geçiyor. Polygon Network tarafından sağlananlar gibi, diğer çözümler de etkili ve uygulamada büyüyor. Ethereum'un Krug'un cesur tahminini gerçekleştirmesi için ölçeklenebilirliğin ele alınması gerektiğine dair çok az veya hiç şüphe yok. Ethereum gas ücretleri, birçok yatırımcı için bir acı noktası olmaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ