Kripto Hedge Fonu Pantera Sermayesi: BTC, ‘Büyük ihtimalle“ Bu yıl 20.000 $ seviyesine ulaşacak.”

Kripto para birimlerine odaklanan bir hedge fon olan Pantera Capital Management, Nisan ayı bültenlerinde Bitcoin'in (BTC) 6,500 $ 'lık fiyatının kripto-para birimi için muhtemelen en düşük seviyesi olduğunu ve “büyük olasılıkla” BTC'nin fiyatının bu yıl 20.000 doların üstüne çıkacağını söyledi. Wall Street Journal (WSJ) tarafından bu haber, 13 Nisan Cuma günü bildirdi.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında, Pantera Capital Dan Morehead CEO'su, Bitcoin'in fiyatının yeni zirvelere ulaşmadan yüzde 50 düşebileceğini tahmin etmişti, ilk bölümü doğru olan bu tahminin, Şubat ayında yaşanan düşüşle %65 lik bir değer kaybıyla birlikte gerçekleştiğini görmüştük.

3 gün öncesinde piyasaya yarım saat içerisinde giren 37 milyar doların ardından Bitcoin fiyatlarının sert bir şekilde 1200$ gibi bir seviye artarak 8200$ civarına yükselmesinin ardından geçirdiğimiz 24 saat içerisinde %3 lük bir kayıp yaşadı. Fiyatların bu seviyelerden yukarı tırmanması ise olası durmakta.

Nisan bülteninde Morehead, “nadiren zamanlama konusunda çok güçlü bir inanca sahip olduğunu” yazdı. Kurumsal paranın markete girişi piyasaları daha fazla artıracaktır. Bu haftanın başlarında, birkaç Wall Street oyuncusu, Rockefeller'ın girişim sermayesi kolu Venrock, kripto yatırım şirketi Coinfund ile işbirliği yaptığı için kripto para birimine adım attı.

Ek olarak, bir Goldman Sachs yetkilisinin Michael Novogratz’un kripto ticaret bankasına katılma kararı aldığı bildirildi ve Soros Yönetim Fonu'nun kripto ticaretine başlayacağı bildirildi.

Morehead, Bitcoin'in kısa bir süre önce 200 günlük hareketli ortalamanın altına düştüğü ve death cross olayının gerçekleştiğini bu seviyelerden yapılacak alımların bir fırsat olabileceğini dile getirdi.

“Eğer en yüksek değeri 20.000 dolar olan bir varlığı 7000 dolarlık bir fiyattan alırsanız, muhtemelen iyi bir ticarettir.”

Morehead'e göre, geçmişte yalnızca dört kripto para için ticaret önerisi yaptı.

BTC'nin son fiyat artışının muhtemel bir nedeni, 17 Nisan'da ABD'de vergi gününe hazırlık olarak kripto sahiplerinin vergilerini ödedikten sonra kripto para piyasalarına tekrardan giriş yapıyor olması. Bu durum nedenini, Fonstrat Tom Lee'nin kripto piyasasının yeni yıldan beri genel düşüş dönemine ilişkin açıklamasının bir açıklamasıydı.

Morehead, kripto piyasasının yeni yıldaki çöküşünün sebebi olarak bu analizine katılıyor ve “piyasadaki satış baskısının bir kısmının istenmeyen vergi pozisyonları olduğunu hayal edebiliyor” diye yazıyor.

Yatırım zengini Tim Draper bu hafta başında yaptığı açıklamada, Bitcoin'in 2022 yılına kadar 250.000$ 'a ulaşacağını ön görüyor. Draper’ın 2014 tahmini - BTC’nin 320 $ civarında olduğu zaman - BTC’nin 2017’de 10.000 $' seviyesine ulaşacağıydı.

Bitcoin deki artışın kalıcı olması şartıyla Ağustos sonrası bir tarihte fiyatların tekrardan Boğa trendine dönüşerek bir önceki yılı tekrarlaması gibi bir durum söz konusu olduğu gibi bu süreç daha kısa bir sürede de olabilir. 2014 yılı baz alındığında grafiklerin uyumu neredeyse aynı olmasına karşın düşüş trendinin kırılmış olması umut verici bir durum. Umarım Bitcoin kendini hayatta tutarak yeni rekorlar kırmaya devam eder ve yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başarır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ