Brooks, yatırımcıların XRP'ye yatırım yapmaya devam etmelerini sağlamak için her iki tarafın da anlaşmaya ihtiyacı olduğuna inanıyor.

Para Biriminin Eski Denetçisi, SEC ve Ripple

Brooks, yatırımcıların XRP'ye yatırım yapmaya devam etmelerini sağlamak için her iki tarafın da anlaşmaya ihtiyacı olduğuna inanıyor.

Avukata göre, devam eden SEC-Ripple davasının hala bir sonu yok.

Blockchain firması Ripple ve ABD mali düzenleyicisi SEC arasındaki dava, kripto topluluğunda sıcak bir tartışma olmaya devam ediyor. Kripto ağır topları, Ripple'ın ABD menkul kıymetler düzenlemelerini ihlal edip etmediği konusunda söz sahibi oldu. Bununla birlikte, bazı uzmanlar yargıcın nihai kararını gelecek yıl Mart ayına kadar vermeyi umduğu davanın sonucuyla ilgili tahminlerde bulunuyor.

Brooks Olası Bir Sonucu Tahmin Ediyor

Para biriminin eski vekil denetçisi Brian Brooks, SEC-Ripple yasal savaşının nihai olası sonucunu tahmin eden kripto meraklıları listesine katılıyor. Brooks, Ripple'ın 2013'te menkul kıymetler yasasını ihlal edip etmediğine nihai olarak karar vermesine rağmen, her iki tarafın da büyük olasılıkla bu konuda hemfikir olacağını belirtti. SEC, 2013'te blockchain firmalarının İlk Para Teklifi  ICO ABD Menkul Kıymetler düzenlemesini ihlal ettiğini iddia ediyor.

Binance ABD'nin eski CEO'su Brooks, anlaşmanın yatırımcıların ABD'de XRP ticareti yapmaya devam etmelerine izin vereceğini de sözlerine ekledi. Ayrıca, her iki tarafın da sorunu 2013 yılında XRP tokenlerinin dağılımına göre çözmeye çalışacağını söyledi. Brooks, yakın tarihli bir röportajda açıklamalarını yaptı ve bir varlığın belirli bir zamanda niteliği ile dağılımı arasında bir fark olduğunu açıkladı.

Ana çekişme noktasının 2013'te XRP tokenlerinin dağıtımı etrafında odaklanacağına inanıyor. O sırada XRP tokenlerinin dağılımı, XRP'nin bir menkul kıymet olup olmadığını belirleyecekti. Mahkemenin karar vereceği esas budur.

Brooks, XRP'nin bugün hala bir menkul kıymet olup olmadığının belirsiz olduğunu söyledi. SEC'e göre, bir varlığın doğası, ademi merkeziyetçilik ve fayda elde ettikçe zamanla değişebilir. Brooks ayrıca, iki tarafın tokenların 2013'teki dağılımına göre anlaşacağını söyledi.

Böylece XRP sahipleri, tokenlerinde işlem yapmaya ve değer bulmaya devam edebilir. Brooks'un para biriminin denetçisi olarak görev süresi sona erdikten sonra Binance ABD CEO'su oldu. Ancak, stratejik yöndeki farklılıklar nedeniyle sadece üç ay sonra CEO görevinden istifa etti.

SEC-Ripple Yasal Savaşı Devam Ediyor

Blockchain firması ile SEC arasındaki dava devam ederken, Ripple son zamanlarda büyük puanlar aldı. 2018 William Hinman konuşmasında güncel tartışma konusu. SEC, bu konuşmayla ilgili belgelerin gizli olduğunu ve Ripple'ın bunlara erişemediğini iddia ediyor. Ancak mahkeme, mali gözlemcinin kayıtları erişilebilir hale getirmesi gerektiğine iki kez karar verdi.

Mahkemenin kararına rağmen, SEC yine de karara itiraz etti. Bu arada, 71.000 XRP sahibini temsil eden avukat John Deaton, SEC'in Hinman belgelerini yayınlamaktansa Ripple ile anlaşmayı tercih edeceğini öngördü. Deaton ayrıca SEC'in sakladığı belgenin Amy Starr ve Valerie S. gibi diğer üst düzey SEC yetkililerinin ifadelerini de içerdiğini açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ