Celsius rakibi Nexo, para çekme dondurma duyurusunun ardından eski varlıklarını satın almayı teklif etti.

Para Çekme İşlemlerinin Dondurulmasının Ardından Nexo, Rakip Celsius Varlıklarının Satın Alınmasını Teklif Ediyor

Celsius rakibi Nexo, para çekme dondurma duyurusunun ardından eski varlıklarını satın almayı teklif etti. Haber, zor zamanlarda rakiplerin müşterilerini emmek için kripto platformlarında artan bir eğilim gösteriyor.

Kripto kredi platformu Nexo, platformundaki son dondurulan para çekme işlemlerinden sonra Celsius Network varlıklarını satın almayı teklif etti. Celsius ve BlockFi gibi, Nexo da bir kripto para ödünç verme platformudur, yani üçü doğrudan rekabet halindedir.

Celsius, 1,7 milyon müşterisine "çekilme yükümlülüklerini" düzeltmek için para çekme işlemlerini durduracağını duyurdu. Daha önce yüksek getirileri nedeniyle trend olan DeFi platformu, normale dönüşün zaman çizelgesini belirtmedi.

Twitter'da paylaşılan bir teklif mektubunda Nexo, "Celsius" nitelikli, ödenmemiş teminatlı kredi alacaklarını satın almak istediğini söyledi. Celsius'tan farklı olarak Nexo, Celsius kullanıcılarına "anında" likidite sağlayabileceğini söyleyerek "güçlü likidite ve öz sermaye pozisyonu"nu ilan ediyor.

Nexo, Celsius Varlıklarını Satın Almak İstiyor

Nexo mektubunda, varlık satın alma teklifi yapılmadan önce Celsius'a "yardım" teklif ettiğini belirtiyor. Bu hamlenin, mümkün olduğunca çok sayıda müşteriyi olası iflasın sonuçlarından korumayı amaçladığını söylüyor. Mektup, Celsius yanıt vermedikten sonra gönderildi.

Kripto destekli kredi hatlarının önde gelen küresel sağlayıcısı ve işleri artık bir takas teklifi ve kurumsal odaklı yetenekler içeren bir dijital varlık kurumu olarak, güçlü bir tampon sunmak için benzersiz bir konumdayız.

Celsius civarındaki son gelişmeler göz önüne alındığında, şirketin likidite sıkıntısı yaşadığını varsaymak güvenlidir. Örneğin, varlıkları şimdi Aralık ayındaki değerlerinin yarısı 12 milyar dolar değerinde. Bu değerin 1 milyar doları Mart ve Mayıs ayları arasında platformdan çıktı.

Diğer birçok kripto şirketi ve projesi gibi, Celsius da kripto pazarındaki büyük satışlardan çok etkilendi. Dijital varlıkların genel piyasa değeri geçen yıl Kasım ayında 3 trilyon dolardan 1 trilyon dolara düştü. Bitcoin'in (BTC) kendisi şimdi en son Aralık 2020'de gördüğü bir fiyat aralığı olan 25 bin doların altında işlem görüyor.

Daha da kötüsü, Celsius'un çekici bir yüksek verimli programı var. Uzun vadeli sürdürülebilirliği bir endişe konusu haline geldi .Şu anda çözülüyor gibi görünen bir şey.

Kripto Projeleri Satın Almaları

Burada ortaya çıkan olaylar, Terra'nın patlamasıyla benzerlikler taşıyor. Ekosistem parçalandığında, Polygon ve Binance gibi platformlar, Terra kullanıcılarına ağlarına geçiş için daha iyi bir seçenek sundu. Ripple ve FTX kısa süre önce satın almak için kripto projelerinin peşinde olduklarını söyledi.

Celsius istemcileri edinmek Nexo için bir artı olabilir, ancak bu aynı zamanda sorunları üstlenmek anlamına da gelebilir. Rakibi BlockFi, tescilsiz tekliflerinin cezası olarak ABD düzenleyicilerine 100 milyon dolar ödemek zorunda kaldı . Bu arada, Coinbase, sakatlayıcı bir dava tehdidinden sonra benzer bir özelliği terk etmek zorunda kaldı. Nexo'nun teklifinin 20 Haziran'a kadar geçerli olduğunu belirtmekte fayda var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ