Western Union kripto para potansiyelinden vazgeçmiyor ve dijital varlık XRP'yi test etmeye devam ediyor.

Para Transferi Devi XRP’yi Test Ediyor

Western Union kripto para potansiyelinden vazgeçmiyor ve dijital varlık XRP'yi test etmeye devam ediyor.

Credit Suisse'den 2020 tarihli bir araştırma raporuna göre, para transferi devi teknolojinin hızının artıp artmayacağını ve uluslararası ödemelerin maliyetini düşürüp düşüremeyeceğini araştırıyor.

Araştırmacılar, şirketin teknoloji konusunda “başlangıçta daha az boğa” olmasına rağmen Western Union'ın sınır ötesi [ödemeler] için Ripple (XRP) kullanımını test ettiğini ve değerlendirdiğini söylüyor.

Geçen yılın Haziran ayında CEO Hikmet Ersek, şirketin XRP ile yaptığı ilk denemelerin, kripto para birimini kullanmanın Western Union’ın şirket içi sisteminden beş kat daha pahalı olduğunu gösterdiğini söyledi.

Şubat 2019'da şirketin Asya Pasifik genel müdürü Molly Shea, şirketin stratejik olarak, uluslararası ödemelerde bir sonraki dalga oldukları anlaşılırsa, kripto varlıklarını kullanmak için stratejik bir konuma geldiğini söyledi.

“Kripto para birimleri hakkında düşündüğünüzde, eğer bunlar çıkarılmaya başlarsa, hazır olmalıyız. Teknoloji açısından hazır olmalıyız. Yasal düzenleme orada olmalı - ama sürekli müşterilerin aradığı eğilimleri aramalı ve bu ihtiyaç ve beklentileri karşılamaya hazır olduğunuzdan emin olmalıyız. ”

Ocak ayında yayınlanan Credit Suisse raporu, kripto varlıklarının “en azından orta vadede tüketiciden işletmeye ödemeleri benimseme olasılığının düşük olduğunu” söylüyor.

Ters ibrazlar ve anlaşmazlık süreçleri, vergilendirme, yasal belirsizlik ve fiyat oynaklığındaki zorlukları, benimsemeyi yavaşlatabilecek potansiyel faktörler olarak belirtmektedir.

 Rapor, BitPay, Libra, JPM Coin, R3, IBM World Wire ve Ripple'ı alandaki liderlerden bazıları olarak adlandırıyor ve hepsi de parasal varlıklar için dijital varlıkları kullanmaya çalışıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ