Paraguay, Finansal Eylem Görev Gücü'nün (FATF) kripto varlık hizmet sağlayıcıları (VASP) hakkındaki rehberliği ışığında kripto endüstrisine daha yakından bakmakta.

Paraguay, FATF İle Uyumlu Düzenlemeler Geliştirmek İçin Kriptoyu Denetliyor

Paraguay, Finansal Eylem Görev Gücü'nün (FATF) kripto varlık hizmet sağlayıcıları (VASP) hakkındaki rehberliği ışığında kripto endüstrisine daha yakından bakmakta. Ülkenin kara para aklama ile mücadele (AML) çabaları, geçen hafta ülke çapında kripto düzenlemesi oluşturulmasına yardımcı olmak için ülke çapında bir denetimi duyurdu.

CoinDesk, FATF'ın bu yılın Haziran ayında yayınlanan rehberliğinin ülkeyi Kripto standartları geliştirmeye teşvik ettiğini, çünkü AML kriterlerini Tavsiye Kararı 15'te kripto varlıkları da içerecek şekilde genişlettiğini belirtti.

Buna karşılık, AML başkanı, Para ve Mülkiyetin Aklanmasının Önlenmesi Sekreteri (SEPRELAD), VASP'leri hükümete kaydolmalarını ve bir dereceye kadar AML ve terörün finansmanını önleme prosedürlerine sahip olmalarını zorunlu kılıyor. Bu önlemlerle, FATF uyumunun 2020 kapanışından önce olması bekleniyor.

Bakan Christian Villanueva'a göre, ülke çapında VASP anketinden elde edilen veriler, Paraguay'daki kripto pazarının benimsenmesi derecesi, karmaşıklık ve büyüklük gibi bu tür bir pazar için düzenleme ile ilgili yönlerini ölçmek için kullanılacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ