Paraguay, altı ay önce tanıtılan ve kripto para madenciliği endüstrisini tanıyan ve onun üzerinde gözetim sağlayan bir yasa tasarısını onayladı.

 Paraguay, Kripto Para Madenciliği Yasasını Onayladı

Paraguay, altı ay önce tanıtılan ve kripto para madenciliği endüstrisini tanıyan ve onun üzerinde gözetim sağlayan bir yasa tasarısını onayladı.

Paraguay, yerel kripto para madenciliği ve ticaret endüstrilerini düzenlemeye bir adım daha yaklaştı. Güney Amerika ülkesindeki Senato, altı ay önce tanıtılan ve kripto madenciliği endüstrisini tanıyan ve üzerinde gözetim sağlayan bir yasa tasarısını onayladı. Tasarı, üretilen fazla elektriği kullanmak için madencilik faaliyetlerinin geliştirilmesini teşvik etmeyi amaçlıyor. Güney Amerika, kripto para birimlerini benimseme konusunda hızlı davrandı, ancak yaklaşımlar ülkeler arasında önemli ölçüde farklılık gösterdi.

Paraguay, Kripto Para Birimi Endüstrisini Tanımaya Çalışıyor

Paraguay, tomurcuklanan endüstrinin büyümesini teşvik etmek için düzenlemeleri kullanmaya çalışıyor. Senatör Fernando Silva Facetti, ülkedeki milletvekillerinin şimdi 2022'de Temsilciler Meclisi'nde tartışılacak olan tasarıyı kabul ettiğini açıkladı. Facetti, tasarının yazarlarından biri ve bir kripto destekçisi. Kripto madenciliği tasarısı, Sanayi ve Ticaret Sekreterliğini denetleme organı olarak yerleştiriyor. Ulusal Menkul Kıymetler Komisyonu ve Ulusal Elektrik İdaresi gibi diğerlerinin de oynayacağı bir rolü olacak ve Kara Para Aklamayı Önleme Ofisi de öyle.

Ülkenin Ürettiği Elektriğin %100'e Yakını Hidroelektrik Kaynaklarından Sağlanmaktadır

Kripto madenciliği faturası, Paraguay'ın ürettiği tüm elektriğin yalnızca üçte birini tükettiğini belirtiyor. Bu, madencilerin faaliyetlerine kanalize edebilecekleri çok fazla enerji bırakarak devlete önemli miktarda gelir sağlar. Ek olarak, ülkenin ürettiği elektriğin %100'e yakın bir kısmı hidroelektrik kaynaklarından sağlanıyor ve madenciler için ideal hale geliyor. Dünyanın dört bir yanındaki kripto madencileri, devasa enerji kullanımları nedeniyle düzenleyicilerden ve sosyal medyadaki insanlardan gelen tepkiyle karşı karşıya kaldı. Bu yılın başlarında Çin, kripto madenciliği endüstrisinde bir baskı ilan etmişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ