Ünlü kişilikler metaverse’te görünmeye başladı.

Ünlü kişilikler metaverse’te görünmeye başladı. Son örnek Paris Hilton oldu. Metaverse’te sahibi olduğu eğlence adası ‘’Paris World’’ yılbaşı partisi veren Paris Hilton dile kolay verdiği partiden 700 bin dolar kazandı.

Partiye katılımın ücretsiz olduğu ifade edilirken, etkinlikte Gucci gibi pek çok markanın sanal mağazalarından sanal aksesuarlar satın almanın ücretli olduğu vurgulandı.

Burada ilginç bir durum daha var. Paris Hilton partinin düzenlendiği esnada Maldivler’de balayında idi. Hilton, partiye dijital versiyonuyla yani avatarıyla katıldığını açıkladı. Paris Hilton’un avatarı partide DJ’lik de yaptı.

Peki Paris Hilton 700 bin doları nasıl kazandı? Belirtildiğine göre Paris Hilton, Paris World’ün yer aldığı oyun platformu Roblox ile yaptığı anlaşma sayesinde bu miktarı kazanmış.

Paris Hilton bu alanda yalnız da değil. Metaverse’te kendi konserlerini yaratarak para kazanan ünlüler arasında Travis Scott, Snoop Dog ve Lil Nas X gibi ünlü repçiler de yer alıyor.

Metaverse alanı henüz başlangıç aşamasında olsa da giderek daha fazla ilgiyi kendine çekmeye başladı. Alanın yakın bir gelecekte trilyonlarca dolarlık bir büyüklüğe ulaşacağını belirten uzmanlar oluşan coşkunun devam edeceğini vurguluyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ