Teknoloji devleri tarafından benimsenmeye gelince, blockchain sektörünün kendi şampiyonu IOTA var şimdi karşımızda. 2019'da çözümler Siemens, Intel, Blackberry tarafından kullanıldı. Şimdi sırada IBM mi var?

IOTA tokenleri Nesnelerin İnterneti (IoT) içindeki birçok kavram ve çözümde kullanılmakta. Bu teknolojinin hızla gelişmesiyle, IOTA gerçek dünyadaki işletmeler söz konusu olduğunda daha sık gündeme geldi.

IOTA ve IBM: Görev Zamanlama Sistemi için Tokenlar

Bugün, "Nesnelerin İnterneti (IoT) Cihazları için Görev Planlama Sistemi" anlamına gelen US20190373051A1 patent başvurusuna nihai onay için verilimiş durumda. Google Patentler uyarınca, bu uygulama ilk olarak 2018 yılında IBM tarafından sunuldu.

Bizim için özellikle ilgi çekici olan bir şey, IOTA kripto para biriminin bu konsepte dahil edilmesi. Yazarlar, IoT sistemleri kullanıcılarının bazı görevleri düzenlemek için cihazlarına token atayabileceklerini söylüyor.

Ayrıca, bu kripto varlıklarının alım satım fonksiyonları bu teknoloji tarafından da kullanılacak. Uygulama şunları söylüyor:

Zamanlayıcı, görevleri gerçekleştirmeye yanıt olarak ağ cihazlarının yeteneklerini kullanarak token ticaretini kolaylaştırabilir

Kurumsal Dev için Favori Token

IOTA, Nesnelerin İnterneti'ne olan ilgiye odaklanan ve bu alanda çalışan şirketler tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. 2019 yılında patentlerde Siemens AG, Blackberry Telecom ve Intel Corporation tarafından IOTA tokenlerinden bahsedildi. Şu anda 44 şirketten 111 patent başvurusu yayınlanmış durumda.

44 şirketin 111 patent başvurusunda belirtilen IOTA tokenleri

IOTA ekosistemi araştırmacıları, şirketler tarafından patent başvuruları yoluyla IOTA'nın benimsenme sürecini analiz etmek için bir istatistik aracı geliştirdiler. Tüm patentlerin istatistiklerine göre, son 365 gün içinde yaklaşık % 77'si yayınlanmış vaziyette.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ