Paxful, BTC ile ilgili ücretsiz öğrenim fırsatlarını etkinleştirmek için El Salvador'da yeni bir eğitim ve öğretim merkezi olan "La Casa Del Bitcoin"in lansmanını duyurdu.

Paxful, BTC ile ilgili ücretsiz öğrenim fırsatlarını etkinleştirmek için El Salvador'da yeni bir eğitim ve öğretim merkezi olan "La Casa Del Bitcoin"in lansmanını duyurdu.

Büyük eşler arası (P2P) Bitcoin platformu Paxful, kripto para birimi geçen yıl El Salvador'da yasal ihale haline geldiğinden, Salvadorluların BTC'yi daha iyi kullanmasına yardımcı olmak için çalışıyor. Paxful Çarşamba günü, BTC ile ilgili ücretsiz öğrenme fırsatları sağlamak için El Salvador'da yeni bir eğitim ve öğretim merkezi olan “La Casa Del Bitcoin”in lansmanını duyurdu.

 

Paxful, Bitcoin'e Odaklanan Eğitim Atölyeleri ve Konuşmalar Düzenleyecek

Paxful, çabanın bir parçası olarak Orta Amerika ülkesinde Bitcoin ve finansal katılıma odaklanan eğitim atölyeleri ve görüşmeler düzenleyecek. Merkez, yerel topluluk için bir sonraki Bitcoin kitlesel benimsenme dalgasını daha da ilerletmek için bir değişim aracı olarak BTC alıp satmanın faydaları konusunda artan farkındalık üzerine odaklanacak. Merkez ayrıca, tümü Bitcoin ve kripto para birimleriyle desteklenen, temiz su, kaliteli eğitime erişim, sürdürülebilir tarım ve insani destek sağlamaya adanmış, ABD merkezli bir kar amacı gütmeyen kuruluş olan Built With Bitcoin Foundation ofislerine ev sahipliği yapacak. Paxful'un kurucu ortağı ve CEO'su Ray Youssef, vakfın yönetici direktörüdür.

 

Paxful, Salvadorlu Kullanıcıların Sayısında %300'lük Bir Artış Elde Etti

Paxful'daki Latin Amerika büyüme direktörü Will Hernandez'e göre, kripto şirketi Salvadorlu kullanıcılarında %300'lük bir artış gördü. "Şahit olduğumuz şey, El Salvador'da bir dönüşüm anıdır. Eşler arası platformlar, gelişmekte olan pazarlarda benimsenmeyi teşvik ediyor ve insanlardan güç alan bir platform olarak, eğitimin bir sonraki benimseme dalgası için çok önemli olduğunu anlıyoruz” dedi. Paxful'un El Salvador'da Bitcoin hakkında farkındalık yaratmaya yönelik yeni çabası, ülkenin 7 Eylül 2021'de BTC'yi yasal ihale olarak kabul etmesine rağmen El Salvadorlular arasında kriptoyla ilgili mevcut bazı şüpheciliğe yanıt olarak geldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ