Paycent

Bitcoin yeni zirvelere ulaştı ve diğer altcoinlerinde popülerliği gittikçe artıyor. Bitcoin,geçtiğimiz günlerde para arzı açısından yapılan sıralamada 32. küresel para birimi oldu. Bitcoin'e olan eğilim, pazarın geleceğinin büyüyerek devam edeceğini göstermekte. Analistilerin 2018 yılı görüşü; şuan 200 milyar dolar civarında seyreden market hacminin 1 trilyon dolar seviylerine geleceği. Bunun sebebi olarakta güvenli, hızlı ve kimliksiz işlem yapılabilmesi.

Bu yöndeki en büyük gelişmelerden biri, Texcent tarafından desteklenen finansal bir platform olan Paycent oldu. Paycent, birden fazla kripto para birimi barındırabileceğiniz bir cüzdan ve bu cüzdan içerisinde coinlerinizi istediğiniz gibi bozdurabiliyor yada değiştirebiliyorsunuz (BTC ile ETH satın almak gibi). Kripto paralarınızı kağıt paralara dönüştürmenize imkan sağlayan bir cüzdan olarak hizmet veren bu sistem benim bakış açımdan sınıfta kalıyor. Çünkü alış ve satış fiyatlarını bir merkez belirliyor o yüzden size nekadardan satıyorsa (banka gibi) aynı dolar veya euro alıyormuşsunuz gibi düşünebilirsiniz. Paycent, 10 gün içinde 22.500 ETH fon toplayarak ön-ICO aşamasını başarıyla kapatmış.

41 ülkedeki 857 yatırımcıdan toplanan fonlar bu rakamlara ulaştı. Benzersiz bir ürün sunumu ve bankamatik kartı, cüzdan ve ayrıca BAE & Filipinler'de, üstüne üstlük Singapur ve Hong Kong'da düzenleyici lisanslar edinen Payet's ürünleri kripto alanına büyük katkı sağlayacak bir konuma getirdi.

Kolaylık ve konfor

Paycent size gerçek zamanlı olarak para gönderip alma imkânı veren eşsiz bir cüzdanının rahatlığını ve konforunu sunar. Kullanıcılar sadece kripto para birimleri ile değil dövizler ile etkileşim de kurabilirler. Dönüşümler dahili olarak yapılır ve cüzdan kullanıcıları, cüzdan ekosistemi içinde para alışverişi yapmayı seçebilir.

M-Wallet sadece para alışverişi yapmak ve tutmak için değildir; bununla birlikte faydalı bir kullanımıda vardır. Örnek olarak, cüzdan ile su, elektrik veya internet faturalarıbı ödeyebilirsiniz. Kendi ülkenizde veya sınırlar ötesinde ürün satın alma ve hizmetler için ödeme yapabilirsiniz.

Nihai olarak, para kazanmak istedikleri para birimini seçmekle kalmayan, aynı zamanda bununla ne yapacaklarını seçen son kullanıcı için de büyük önem taşıyor. Paycent cüzdan, hem Google Play hem de Apple Appstore'da indirilebilir.

Bir cüzdan dan daha fazlası

Paycent'ın oluşturdukları planları,  çoklu para birimi cüzdanının ötesine geçiyor. Paycent bankamatik kartı, 10 Nisan 2018'den itibaren Asya Pasifik, BDT, AB ve İngiltere'de piyasaya sürülecek. Kartlar Solitaire, Safir ve Ruby Kartları olarak sınıflandırılıyor.

İlk katkıda bulunanların, sırasıyla 500'den fazla ETH ve 100 ETH yatırım yaptıklarında, Solitaire ve Sapphire kartlarını ücretsiz olarak verilecek. Ruby kartları nominal bir ödeme için kullanılabilir. Paycent ayrıca, kullanıcının cüzdanına eklenecek kredi notlarının bir profilini oluşturabilecek. Bu, Paycent kullanıcılarının kredi almak için iyi kredi notlarını kullanmalarını sağlayacaktır.

Kredi miktarı değişecek ve kullanıcı profilini sınırlayacaktır. PayCent, uygulamaya entegre mPOS hizmetlerini içeren ve kullanıcıların elektrik ve elektronik ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı tam bir finansal ekosistemdir.

Paycent, ilk aşamasını 2 Kasım 2017'de başlatan ilk madeni para teklifini (ICO) elinde tutuyor. İlginç bir şekilde, Paycent ICO, dört yıl içinde sekiz aşamada düzenlenen dünyanın ilk sıradaki ICO'sudur. Her fazın sert bir kapağı olacaktır.

ICO'yu aşamalara ayırma kararı, Paycent'ın topluluğuna ve danışmanlarına tavsiyelerinin bir sonucudur. Katkıda bulunanların katkıda bulunmadan önce her aşamayı performansa göre satmalarına izin verecek. Sıralanan ICO, şeffaflığı arttırır ve evrimiyle projeye katkıda bulunacak.

Erken katılıma teşvik etmek için erken katkıda bulunanlara bonus vereceklerdir. Kullanılabilir bonus payfer (PYN) simgeleri her aşamada azalacaktır. ICO'nun ilk aşaması halihazırda sürüyor ve katkıda bulunanlar,% 18 oranında 30 PYN kazanma şansına sahipler.

ICO'nun ayrıntıları ve tüm safhalar Paycent'ın yayımladığı bir teknik incelemede bulunabilir. Paycent, token satışı için Ethereum, Bitcoin, Litecoin ve Bitcoin Cash'i kabul ediyor. Ethereum üzerinden paritesi 1 ETH = 600 PYN olarak belirlendi. Token satışları halen devam etmekte.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ