PayPal'ın blockchain ve kripto para birimlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı, platformun yakında kullanıcıların platformdan harici cüzdanlara kripto çekmesine izin vereceğini söyledi.

PayPal Artık Harici Cüzdanlara Kripto Para Çekme İşlemlerine İzin Verecek

PayPal'ın blockchain ve kripto para birimlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı, platformun yakında kullanıcıların platformdan harici cüzdanlara kripto çekmesine izin vereceğini söyledi.

Reuters haberine göre PayPal, 26 Mayıs'ta kullanıcıların kripto para birimlerini platformlarından üçüncü taraf cüzdanlarına çekmelerine izin vermeye başlayacağını duyurdu. Önceden, kullanıcılar platformda yalnızca kripto para satın alıp satabiliyordu, bu da bazı kullanıcılar için büyük bir sorun teşkil ediyordu. PayPal'da blockchain ve kripto para birimlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, bir kripto konferansında tüm süreci açık hale getirmenin çok önemli olduğunu söyledi.

"Tüketicilerimize Bir Seçenek Sunmak İstiyoruz"

“Mümkün olduğu kadar açık hale getirmek istiyoruz ve tüketicilerimize, ödemek istedikleri herhangi bir şekilde ödeme yapmalarını sağlayacak bir seçenek sunmak istiyoruz. ifadesine yer veren Jose Fernandez da Ponte, kriptolarını bize getirmek istiyorlar, böylece ticarette kullanabilirler ve biz de satın aldıkları kriptoları bizimle birlikte alıp istedikleri yere götürebilmelerini istiyoruz ”dedi. Ancak Ponte, özelliğin ne zaman yayınlanacağına dair bir tarih vermedi.

PayPal'ın Kararı Kripto Üzerinde Olumlu Bir Etkiye Sahip Olabilir

PayPal'daki Blockchain ve kripto para birimlerinin Başkan Yardımcısı, PayPal'ın potansiyel bir stabilcoin lansmanı hakkındaki soruları da ele almak için henüz çok erken olduğunu söyledi. Bununla birlikte, stabilcoin ve CBDC'lerin bir arada var olacağından bahsetti. Kullanıcıların artık kripto para birimlerini platformun dışına taşıyabilmeleri, başka bir satın alma dalgasını tetikleyebilir. Elbette, kullanıcılar kripto varlıklarını daha güvenli bir depolama çözümünde tutmaktan mutlu olacaklar. Daha önce PayPal'ın yan kuruluşu Venmo da kripto pazarına gireceğini duyurmuştu. Ödeme transfer firması, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kullanıcılarının kripto para birimlerini tutmalarına, satın almalarına ve satmalarına izin verdiğinden.

PayPal görüldüğü üzere adımlarını birer birer atarak alana can damarı olmaya devam ediyor.  Bu adımlarla birlikte PayPal önemli bir ticaret hacmine ulaşacak gibi duruyor. Kripto para birimi alanının benimsenmesi adına çok önemli olan bu hamlelerle birlikte yasal düzenlemeler konusunun da halledilmesiyle birlikte alan daha da büyüyecek ve bu durum kripto para alana daha fazla paranın akmasına ve böylelikle altın piyasasının geçilmesine neden olacak. Özetle gidişat bu alanın henüz daha emekleme aşamasında olduğunu ve önemli fırsatlar sunduğunu gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ