Paypal: "Bitcoin gelecekte popüler bir ödeme yöntemi olacak"

Dünyanın en büyük online ödeme platformu olan PayPal’ın finans ve mali işler müdürü john Rainey, Bitcoin’in gelecekte popüler bir ödeme yöntemi olarak kullanılacağını söyledi. The Wall Street Journal’a  verdiği röportajdan bazı kesitler şöyle.

“Bitcoin’in fiyatında görülen dalgalanmalara bakıldığında bir ödeme yöntemi olarak kullanılması pek de mümkün değilmiş gibi olabilir. Eğer ticaret yaparak para kazanıyorsanız ve hedef kar marjınız %10 ise sizin için pek mantıklı bir yöntem olmayabilir. Ertesi gün %15 değer kaybedebilir ve sizinde zarar etmenize sebep olabilir. Ancak Bitcoin’in oluşturan teknoloji sayesinde bir  yenilik yetiriyor ve kripto paraların zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.”
“Bana göre Blockchain teknolojisi bir şekilde finansal teknolojilerden ilaç endüstrisine kadar birçok alanda devrim yapacak ve kullanılacak. Ama Bitcoin’in uzun dönemde iyi bir yatırım seçeneği olup olmadığından emin değilim.”

Aslına bakılırsa Paypal’ın kurucu ortaklarından biri olan Peter Thiel 2013 yılından beri Bitcoin’i desteklemektedir. 2013 yılında Bitcon’in dünyayı değiştirebilecek potansiyele sahip olduğunu söylemiştir. Bitcoin’in finans alanında köklü değişiklikler yapacağına inanmaktadır. Bitcoin’in herhangi bir devlet para birimi gibi mali sınırlarının olmadığını ve geleceğin para birimi olacağını o yıllardan söylemektedir. Bitcoin’in sadece ödeme yöntemi değil bir para biri yaratmakta başarılı olduğunun altını çizmiştir.

Bitcoin’i altın ile kıyaslayan Thiel, “Paranın rezerv hali gibi. Altın gibi bir değer deposu. Bitcoin, altının eş bir konuma gelirse büyük bir potansiyel elde edebilir.” ifadelerini kullanmıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ