PayPal CTO’su, Sri Shivananda, kripto para birimlerinin kitlesel benimsenmesi açısından hala uzun bir yol olduğuna inanıyor. Hindistan’ın dijital varlık yasağının kaldırılmasını onaylarken, çoğu tüketicinin bunları gerçek ödemeler için geçerli para b

PayPal CTO

PayPal CTO’su, Sri Shivananda, kripto para birimlerinin kitlesel benimsenmesi açısından hala uzun bir yol olduğuna inanıyor. Hindistan’ın dijital varlık yasağının kaldırılmasını onaylarken, çoğu tüketicinin bunları gerçek ödemeler için geçerli para birimleri yerine varlık olarak gördüğünü belirtti.

Kripto'nun Daha Fazla Kullanım Durumuna İhtiyacı Var

Dünyanın en büyük çevrimiçi ödeme şirketlerinden biri olan PayPal'ın CTO'su Sri Shivananda, yakın zamanda Küresel Ekonomi İş Zirvesi'nde konuştu. Diğer finansal konuların yanı sıra, kripto para birimlerinin durumu hakkında görüşlerini de sundu.

Shivananda'ya göre, insanların varlık değerlerine odaklanmak yerine ödemeler için dijital varlıkları kullanmaya başlaması gerekiyor.

“Kripto ile olan birçok şey, bir para biriminden biraz daha varlıklı bir oyun haline geldi. Akılda tutulması gereken en önemli şey, bu işin tüketicileri takip etmesidir. Tüketiciler kripto para birimlerinden geçirdikleri bir kaldıraç olduğunu hissetmeye başlarsa, diğer her şey otomatik olarak sıraya girer. ”

Shivananda ayrıca, para birimlerinin dijitalleşmesinin, internetin sürekli büyümesi ile sadece bir zaman meselesi olduğunu da belirtti. Tüketiciler, tüccarlar, düzenleyiciler, hükümetler ve fintech şirketleri de dahil olmak üzere tüm katılımcılar yararları ve ihtiyacı anladıklarında, dijital varlıkların hayati bir rol oynayacağını belirtti.

Paypal CTO’su ayrıca kendi ülkesi Hindistan'dan gelen en son kripto para birimi ile ilgili haberlerden de bahsetti. Hindistan Yüksek Mahkemesi Hindistan Merkez Bankası'nın (RBI) dijital varlık ticareti konusundaki iki yıllık yasağını kaldırdı. RBI'nın misilleme yapmayı planladığı bildirilse de, PayPal CTO’su bunun doğru yönde atılmış bir adım olduğuna inanıyor.

PayPal'ın Libra’dan Ayrılmasının Nedenleri

Facebook gelecekteki kripto para birimi projesi Libra’yı duyurduğunda, 23 dünya standartındaki şirket ile ortak olarak başladı. Bu isimlerden bazıları Uber, MasterCard, Visa, Spotify ve ilginç bir şekilde PayPal'ı içeriyordu.

Dünya düzenleyicileri hızlı bir şekilde projeyi sıkıştırmaya başladı ve bazıları sonuçta onu terk etti. PayPal, ana işlerinde çalışmak istediklerini iddia ederek o zaman ayrılanlar arasında yer aldı

 Shivananda, PayPal'ın ayrılışına da değindi, ancak biraz farklı bir nedene dikkat çekti. Başlangıçta gemiye çıktığında, fikrin “yetersiz hizmet, bugün sistem tarafından desteklenmeyen insanlara” yardım etmek olduğunu söyledi. Ancak kısa bir süre sonra “kısa ve orta vadede böyle olmayacağını hissetti” diye devam etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ