Şirket, hareketin müşterilere kripto satın almak için “daha fazla seçenek ve esneklik” vermeyi amaçladığını söyledi.

PayPal’den Kripto Para Kullanıcılarına Yeni Müjdeler Geldi

Şirket, hareketin müşterilere kripto satın almak için “daha fazla seçenek ve esneklik” vermeyi amaçladığını söyledi.

PayPal’den devasa kripto para hamlesi

Ödeme sağlayıcısı PayPal, artık ABD merkezli kullanıcıların haftalık 100.000 dolara kadar kripto satın almalarına izin veriyor.

Perşembe günü yapılan bir duyuruda PayPal, Amerika Birleşik Devletleri merkezli belirli müşteriler için kripto satın alma limitini haftada 20.000 dolardan 100.000 dolara çıkardığını söyledi. Şirket, hareketin kullanıcılara “kripto para birimi satın almada daha fazla seçenek ve esneklik” vermeyi amaçladığını söyledi.

PayPal, Ekim 2020'de kripto alanına geçeceğini ve daha sonra Amerika Birleşik Devletleri merkezli uygun müşterilerin ticaret ve ödemeler için kripto para birimleri kullanmasına izin vereceğini duyurdu. Şirket başlangıçta kullanıcıların her hafta 10.000 ABD Doları kripto satın almakla sınırlı olacağını duyursa da, özellik 20.000 ABD Doları sınırıyla başlatıldı.

Hacimlerde yükseliş

Platform, geçen yıldan bu yana kripto kullanıcıları için özelliklerini genişletiyor ve büyük borsa aracılığıyla kripto alımlarına izin vermek için Coinbase ile ortaklık kurarken, PayPal'a ait ödeme şirketi Venmo, Nisan ayında kripto ticaretini başlattı. Venmo duyurusundan önce CEO Dan Schulman, PayPal'daki kripto işlemlerinin aylık ortalama hacminin birkaç ay içinde 200 milyon dolara ulaşmasını beklediğini söyledi.

Analitik sitesi Statista'ya göre PayPal, 2021'in ilk çeyreği itibariyle yaklaşık 392 milyon aktif kullanıcı hesabına sahipti. Şirket, Blockchain Capital ve blockchain istihbarat platformu TRM Labs dahil olmak üzere blockchain odaklı firmalara yatırım yapmaya devam etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ