Bitcoin büyük bir boğa koşusu görürken, PayPal kurucu ortağı ve milyarder girişim kapitalisti Peter Thiel, daha fazla Bitcoin alması gerektiğini söyledi.

Bitcoin büyük bir boğa koşusu görürken, PayPal kurucu ortağı ve milyarder girişim kapitalisti Peter Thiel, daha fazla Bitcoin alması gerektiğini söyledi.

Bitcoin, 67.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında, PayPal'ın kurucu ortağı ve milyarder girişim kapitalisti Peter Thiel, daha fazla Bitcoin alması gerektiğini söyledi. Bloomberg, 20 Ekim'de Bloomberg'in haberine göre, politika düşünce kuruluşu Lincoln Network tarafından Miami'de düzenlenen bir röportajda kripto para birimleri, merkez bankaları ve yapay zekadan (AI) bahsetti. Thiel, “Sadece Bitcoin satın almanız gerekiyor” dedi ve ekledi: “ Yetersiz yatırım yaptığımı hissediyorum.”

En Son Bitcoin Rallisi Kesinlikle Küresel Merkez Bankaları İçin Büyük Bir Endişe Kaynağı

Teknoloji yatırımcısı, Bitcoin satın alma konusundaki tek endişesinin, herkesin yatırım "sırrını" zaten bilmesi olduğunu belirtti. “Bence cevaplar hala uzun sürüyor. Belki hala sır olarak yeterlidir” diye ekledi. Thiel'e göre, son Bitcoin rallisi kesinlikle Küresel Merkez Bankaları için büyük bir endişe kaynağı. Thiel, kripto para biriminin yeni tarihi zirvelerine yükselişinin “kesinlikle bize Merkez Bankaları için tam bir iflas anında olduğumuzu söylüyor” dedi.

PayPal Kurucu Ortağı, Yapay Zekayı Kriptonun Ademi Merkeziyetçilik Gücüne Karşı Bir Rakip Olarak Eleştirdi

Röportajda PayPal kurucu ortağı Thiel, yapay zekayı kriptonun Ademi Merkeziyetçilik gücüne karşı bir rakip olarak eleştirdi. “AI, özellikle de düşük teknolojili gözetim biçimi, esasen komünisttir” diyerek, AI'nın “dünyayı yok edecek” bir teknoloji olduğunu da sözlerine ekledi. Thiel'in 1998'de kurucu ortağı olduğu PayPal, geçen yıl kriptoya geçiyor. Şirket, geçtiğimiz Ekim ayında Bitcoin gibi kripto para birimleri satın alma ve satma olanağı sağlama planlarını resmen duyurdu.

Thiel, Bitcoin'in 2014'te para birimi olarak başarılı olduğunu iddia ederek, Bitcoin'in en sesli savunucularından biridir. Risk sermayedarı, Bitcoin'i “tüm dünyanın dağılmasına karşı bir korunma” olarak adlandırmasıyla da tanınır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ