PayPal’ın kurucusu Bitcoin’den emin değilim ama Blockchain iyi!

PayPal'ın kurucu ortağı Max Levchin finansal alanda bir takım meslektaşlarını takiben, Blockchain teknolojisinin devrimci olduğunu söyledi ancak yine de Bitcoin fikrine tam olarak ikna olmadığını belirtti. Oldukça başarılı bir girişimci olan Levchin, kriptokrasinin önünün açık olduğunu düşünüyor ancak yine de uzun vadeli istikrarından emin değil.

Levchin, bir röportajında, Blockchain teknolojisinin gücünün çok geniş olması gerektiğini söyledi, ancak Bitcoin ile ilgili hiçbir kesinlik yok diye belirtti. Bununla birlikte, Bitcoin projesinin kriptokrasinin dehası olduğu konusunun süphesiz olduğunu düşünüyor.

Levchin şöyle diyor:

"Parlak bir matematiksel fikir, fantastik bir teknoloji, spekülasyon yapmak için ilginç bir emtia. Para birimi mi yoksa sadece hızlı para kazanmanın bir yolu olup olmadığına karar veremiyorum. Ben güçlü, uzun vadeli bir bakış açısına sahip olduğum şeylere yatırım yapıyorum. Bu bakımdan Bitcoin’i hala anlamaya çalışıyorum."O da kulübe katıldı

Birçok kişi Blockchain teknolojisini övüyor, ancak son Bitcoin konusunda temkinli. Dünya Bankası, Mastercard ve diğerlerinin başkanı gibi finans endüstrisi liderleri Blockchain'in geleceğinin parlak olduğunu ancak bu durumun illa Bitcoin'i içermeyeceğini düşünüyor.

Levchin'e göre:

"Bence bir Blockchain teknolojisi, Bitcoin ya da başka türlü bir vasıtayla çok güçlü bir şekilde yoluna devam edecek ve ortadan kaybolmayacak. Sadece bu değil, ilerlemeye devam edecek ve finans teknolojisinden tıp alanına birçok farklı sanayide kullanılmaya devam edilecektir. Bitcoin'in kendisi de uzun vadeli büyük bir yatırım."

Bununla birlikte, nispeten olumsuz tepkiler olmasına rağmen, kripto piyasalar tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmeye devam ediyor. Gün içerisinde 11.700 dolar seviyelerine kadar ulaştı. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ