Ethereum ve onu destekleyen blok zincir teknolojisi sayesinde yeni bir çevrimiçi poker çağı mümkün.

Ethereum ve onu destekleyen blok zincir teknolojisi sayesinde yeni bir çevrimiçi poker çağı mümkün.PayPal ve Bitcoin, şu anda çevrimiçi kumarhane sektöründeki en popüler seçeneklerden ikisidir. PayPal'ı kabul eden çevrimiçi kumarhaneler bir zamanlar sektörde en çok arananlardı, ancak odak noktası o zamandan beri kripto para birimlerine geçti.

Oyuncuların bu seçeneklerin her ikisini de sevdiği açıktır, ancak bunlar aynı zamanda çok farklıdır, bu yüzden hangisi sizin için en iyisidir ve nasıl karşılaştırırlar? Hadi bir bakalım.

Erişilebilirlik ve Uyumluluk

Birleşik Krallık'ta çevrimiçi kumarhaneler oynuyorsanız, PayPal'a doğru ve Bitcoin'den uzaklaşan bir eğilim fark edeceksiniz. Aslında, çoğu kumarhane odaklarını kripto para birimlerine kaydırıyor gibi görünse de, Birleşik Krallık Kumar Komisyonu hepsini reddetti.

Birleşik Krallık'ta Bitcoin kullanamayacağınız için değil, Bitcoin düzenleyicinin protokolleriyle gerçekten aynı fikirde değil. Örneğin, UKGC Müşterinizi Tanıyın kuralları konusunda çok katıdır, bu da tüm kumarhanelerin oyuncularının söyledikleri kişi olduklarını kanıtlamaları gerektiği anlamına gelir. Bir banka kartıyla, kişinin adı, adresi ve yaşıyla bağlantılı olduğu için bu kolayca yapılabilir. Bitcoin ile böyle bir bağlantı yoktur ve bu nedenle oyuncular bunu yasa dışı kumar oynamak, dolandırıcılık yapmak ve daha fazlası için kullanıyor. Aynı kısıtlamalar İsveç'te ve diğer birçok kumar ülkesinde de mevcuttur.

Bu gelecekte değişebilir, ancak bu yazının yazıldığı sırada PayPal kumarhaneleri BTC kumarhanelerinden çok daha yaygındır. Aslında aradığınız erişilebilirlikse, Neteller veya Skrill gibi alternatif bir seçenek kullanmalısınız.

 

Çok Yönlülük ve Maliyet

PayPal ile ilgili sorun, kumarhanelerin ödeme yöntemini barındırmak için bir PayPal hesabına ihtiyaç duymasıdır. Onlardan ayrıca yatırımcı ücretleri alınacak, bu da her ödeme aldıklarında küçük bir komisyon ödedikleri anlamına geliyor. Bir oyuncu olarak, hesabınıza transfer yaptığınızda veya bir para birimi dönüştürme işlemini başlattığınızda ücretlerle karşılaşacağınız için bu masraflardan tamamen muaf değilsiniz.

Bitcoin ile böyle bir ücret ve böyle bir sorun yoktur. Bitcoin cüzdan sahiplerinin katı Hüküm ve Koşullara uyması gerekmediği gerçeği, bunun daha çok yönlü ve erişilebilir bir seçenek olduğu anlamına geliyor, bu yüzden gerçek para slot sitelerinden çevrimiçi pokere kadar her şey için kullanıldığını görüyoruz.

Basitçe söylemek gerekirse, kumarhaneler bu ödemeleri sürekli olarak omuzlarına bakmadan ve bir hesap yasağı/askıya almanın işlerini durma noktasına getireceğinden endişe duymadan işleyebilir.

Hız ve Kullanım Kolaylığı

Hem Bitcoin hem de PayPal ilk etapta biraz karmaşık olabilir. PayPal ile, kullanıcıların bir hesap açmaları, bir banka hesabı eklemeleri, bir doğrulama sürecinden geçmeleri ve ardından her para transferi yapmak istediklerinde oturum açmaları gerekir. Bitcoin ile bir cüzdan indirmeleri, bir borsaya kaydolmaları ve ardından biraz para satın almaları gerekiyor. Muhtemelen, Bitcoin biraz daha karmaşıktır, ancak bu gerçekten alışkın olduğunuza ve bunlardan herhangi birinde zaten hesabınız olup olmadığına bağlıdır.

Hız söz konusu olduğunda, bu seçeneklerin her ikisi de çok hızlıdır. Doğrudan para yatırma ve çekme işlemleriyle uğraşırken, hem PayPal hem de Bitcoin, ödemeler başlatıldığı anda işleme koyulur. Oradan, nakitin banka hesabınıza geçmesi biraz daha uzun sürebilir, ancak çoğu durumda, bu kadar hızlı ve acısızdır.

 

Destek

Bitcoin, doğası gereği herhangi bir müşteri desteğine sahip değildir. Ancak, buna gerçekten ihtiyacı olmadığını iddia edebilirsiniz. Yanlış gidebilecek tek şey transfer noktalarında meydana gelir; bu, sorunun ya borsada ya da kumarhanede olduğu anlamına gelir, her ikisi de müşteri desteğine sahiptir.

PayPal, müşteri desteği söz konusu olduğunda en iyi itibara sahip değil, ancak yıllar içinde çok gelişti. Zamanında en basit şeylerle bile mücadele edebilir, ancak çoğunlukla destek sistemi arkadaş canlısı, profesyonel ve çok faydalıdır. Her zaman arayabileceğiniz bir numaraya veya iletişime geçebileceğiniz bir e-posta adresine sahip olmak istiyorsanız, PayPal sizin için daha iyi bir seçenek olacaktır.

 

PayPal ve Bitcoin Özeti

Gördüğünüz gibi, bu ödeme seçeneklerinin her ikisi de birçok avantaj sunuyor ve birini seçmek zor. Her şey gerçekten konumunuza ve kişisel tercihinize bağlı, ancak bildiğimiz şey, Bitcoin ve PayPal'ın diğer kumarhane ödeme yöntemlerinden ligler boyu önde olduğu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ