Paypal

Kripto paralarla ilgili olumlu haberler şu sıralar oldukça arttı desek yeridir. Bir hamle de Paypal'dan geldi. Paypal, kripto para transferlerini hızlandırmak için bir patent başvurusunda bulundu.

Özellikle, geçtiğim aylarda Bitcoin ile yaşadığımız transfer sorunları kullanıcıların büyük çoğunluğunu rahatsız etmişti. Neyse ki, şuan için SegWit sayesinde daha düşük transfer ücretleri ödeyerek bu durumdan kurtulduk. Ancak bu sadece Bitcoin'e özel bir durum. Yani Ripple tarafında, ödemeniz anında karşı tarafa ulaşabiliyoruz. Keza Ethereum'da da transferler hızlı bir şekilde tamamlanabiliyor.

Paypal'ın piyasada mümkün olan bir durum ile ilgili neden bir patent başvurusu yaptığı ise merak konusu olabilir. Patente göre Paypal, kullanıcılar arasındaki kripto para transferlerini hızlandırmayı amaçlıyor.

Patentte yer alan bir bilgiye göre, yapılan her ödeme işleminin bloklara dahil edilerek onaylanması, Bitcoin gibi kripto paraların potansiyelini sınırlandırıldığı belirtiliyor.

"Bitcoin transferi gerçekleştirildikten sonra, onay beklenmek zorundadır. Bu şuan genelde 10 dakikalık bir bekleme sürecine tekabül ediyor. Bu süre alıcı/satıcılar için uzun bir süre olacak. Bu nedenle, Bitcoin yerine yerel para birimleriyle ödeme yapmayı tercih eden bir çok kişi var, bu azımsanmayacak şekilde fazla. Bu da, Bitcoin ve kripto paraların benimsenmesini yavaşlatan bir konu."

Geçtiğimiz günlerde Güney Kore'nin başlıca otel rezervasyon platformu Yeogieottae, kripto para birimi cinsinden ödemeleri kabul etmek için ülkenin en büyük kripto para birimi olan Bithumb ile ortaklık kurdu. Japonya'da, otel zinciri operatörü Capsule, havayolu Peach ve elektronik perakendeci Bic Camera gibi ülkenin en büyük perakendecileri bir süreliğine Bitcoin ödemelerini kabul ediyor. Türkiye'de kullanabileceğiniz ve Bitcoin kabul eden web siteleri konusunu okuyabilirsiniz.

PayPal’ın düşük ücreti ve anında kripto para birimi ödeme işleme sistemi, perakendecilerin saatlerce doğrulama süreleriyle uğraşmadan kullanıcılara ödeme yapmalarına olanak sağlayabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ