Amerikan Fintech devi PayPal Holdings'in PayPal Coin adlı kendi stablecoin'ini çıkarma niyetini doğruladığı bildirildi.

Amerikan Fintech devi PayPal Holdings'in PayPal Coin adlı kendi stablecoin'ini çıkarma niyetini doğruladığı bildirildi. Şirket içi bir stablecoin'in geliştirilmesi ilk olarak geliştirici Steve Moser tarafından Paypal'ın iPhone uygulamasının kaynak kodunda keşfedildi. PayPal'ın kripto ve dijital para birimlerinden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, PayPal uygulamasında bulunan kanıtları doğrulayarak Bloomberg News'e şunları söyledi: "Bir stabilcoin araştırıyoruz; İlerlemeye çalışırsak ve ne zaman istersek, elbette ilgili düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalışacağız.”

PayPal Dijital Parası ABD Doları Tarafından Desteklenecek

Steve Moser'ın bulgusu, PayPal'ın ABD doları tarafından desteklenecek olan PayPal Coin'i oluşturma çalışmalarında olduğunu ortaya çıkardı. Ancak bir PayPal sözcüsü, iPhone uygulamasının kaynak kodlarının yakın tarihli bir Hackathon'da geliştirildiğini açıkladı. PayPal'ın dijital varlığı yapım aşamasındayken, şirket içi tokenin adı, logosu ve özellikleri lansmandan önce değişebilir. Devam eden gelişmeyi destekleyen PayPal, daha önce kullanıcıların dijital paralarla satın almalarına, tutmalarına ve ödeme yapmalarına olanak tanıyan yeni özellikler başlattı.

PayPal, Kriptoyla İlgili Hizmetleri ABD Dışına Yaymaya Devam Ediyor

 da Ponte ayrıca Kasım 2021'deki bir röportajda PayPal'ın "henüz ödemeler için tasarlanmış bir stabilcoin görmediğini" belirtmişti. Ona göre, bir stablecoin, ağın güvenliğini sağlarken aynı zamanda büyük ölçekte ödemeleri desteklemeli ve şunları ekledi: “Düzenleme, düzenleyici çerçeveler ve bu alanda ihtiyaç duyulan lisans türleri hakkında netlik olması gerekir.” PayPal, kendi dijital parasını piyasaya sürmenin yanı sıra, kriptoyla ilgili hizmetleri ABD dışına yaymak için proaktif önlemler ald

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ