PayPal'ın bir komisyoncu-satıcı satın almak için görüşmeler yürüttüğü ancak bu yıl yeni yatırım hizmetini başlatmasının pek mümkün olmadığı bildiriliyor.

PayPal'ın bir komisyoncu-satıcı satın almak için görüşmeler yürüttüğü ancak bu yıl yeni yatırım hizmetini başlatmasının pek mümkün olmadığı bildiriliyor.

PayPal’ın Hamlesi

Amerikan ödeme devi PayPal'ın geçen yıl kripto para ticareti hizmetlerini başlattıktan sonra hisse senedi ticareti sunmanın yollarını araştırdığı bildiriliyor.

CNBC'nin 30 Ağustos'ta bildirdiğine göre PayPal, kripto dostu hisse senedi alım satım uygulaması Robinhood gibi rakipleriyle rekabet edebilmek için kendi hisse senedi alım satım hizmetini tanıtmak için bir aracı kurum satıcısı satın almak veya ortak olmak istiyor.

İsimsiz kaynaklara atıfta bulunan rapor, PayPal'ın potansiyel sektör oyuncularıyla ilgili tartışmalar yürüttüğünü ancak bu yıl yeni yatırım hizmetini başlatmasının pek mümkün olmadığını belirtiyor. CNBC'ye göre, PayPal'ın Finans Sektörü Düzenleme Kurumu tarafından bir aracı kurum olarak potansiyel onayı sekiz aydan fazla sürebilir.

İddia edilen planın bir parçası olarak PayPal, daha önce açıklanmayan bölümü " Invest on PayPal" olarak bilinen yeni CEO olarak aracılık sektöründen deneyimli Rich Hagen'i işe aldı. Hagen'in LinkedIn sayfasına göre, yönetici PayPal'ın "tüketici yatırım işindeki fırsatları keşfetme çabalarından" sorumlu olacak.

Hagen, 2016 yılında çevrimiçi aracılık şirketi TradeKing'i satın alan düzenlenmiş bir aracı kurum olan Ally Invest'in kurucu ortağı ve eski başkanıdır. Yeni PayPal yöneticisi aynı zamanda 2005 yılında kurucu ortağı olduğu TradeKing'in de başkanıydı.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

PayPal temsilcilerinin, şirketin bir hisse senedi alım satım hizmeti sunmaya yönelik potansiyel planının, CEO Dan Schulman'ın "yatırım yetenekleri" de dahil olmak üzere daha birçok finansal hizmeti benimseme konusundaki uzun vadeli vizyonuyla uyumlu olduğu bildirildi. CEO, daha önce PayPal'ın ürün vizyonlarını şirketin Şubat ayındaki yatırımcı gününde açıklamıştı.

TradingView'den alınan verilere göre, haberi takiben PayPal hisseleri %3,6 artarken Robinhood'un HOOD hissesi %6'dan fazla değer kaybetti. Ağustos ayının başlarında Robinhood, kripto para birimi ticaretinin bu yıl platformda önemli bir popülerlik artışı gördüğünü ve 2021 yılının ikinci çeyreğinde gelirinin %41'ini oluşturduğunu açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ