Elon Musk, bu hafta sonu ivme kazanabilecek bir piyasa krizinin ardından, bu sabah bir Tweette kripto para birimleri için ılımlı bir destek dile getirdi.

Piyasa Çöküşünün Ardından Elon Musk, Kripto Para Piyasası İçin Ilımlı Destek Verdi

Elon Musk, bu hafta sonu ivme kazanabilecek bir piyasa krizinin ardından, bu sabah bir Tweette kripto para birimleri için ılımlı bir destek dile getirdi.

Tesla CEO'su Elon Musk'dan Twitter Kullanıcısına Yanıt

Geçen hafta yeni araçlar için Bitcoin BTC  ödemelerini kabul etmekle ilgili yüzleşen Tesla CEO'su, krizin katalizörü olarak yaygın bir şekilde suçlanıyor. Bir Twitter kullanıcısı “kripto yüzünden size kızgın olan insanlar hakkında ne düşündüğünü sordu. "

Buna cevaben Musk, duruma uzun bir bakış atmış gibi göründü ve kriptonun birincil zorluğunun kısa vadeli fiyat hareketi olmadığını, bunun yerine ve fiata karşı devam eden savaş olduğunu söyledi:

Girişimci, bu savaşta kriptoyu "desteklediğini", ancak çok az olduğunu belirterek, kararın "dengede" olduğunu belirtti.

Musk’ın kripto para birimleriyle ilgili tweetleri, piyasanın gerileme döneminden bu yana gündemdeydi - büyük dijital varlıkların % 50'sini silip süpüren acımasız bir çöküş ve boğa koşusunun bitebileceğine dair korkulara yol açıyor.

Birçok araştırmada tweetleriyle Dogecoin piyasalarını etkileme yeteneğine sahip olduğu gösterilen Musk, piyasa değerine göre daha büyük dijital para birimlerinin daha dirençli olduğu kanıtlandı .

Uçucu ve sık sık değişen görüşleri, finansal basın tarafından yakından izlendi .Öyle ki, yakın zamanda yapılan bir anket, Avustralyalıların yarısının Musk'ın Bitcoin BTC'in mucidi olduğuna inandığını gösteriyor. Bitcoin BTC, Satoshi Nakamoto adı altında çalışan bir geliştirici tarafından oluşturuldu.

Bununla birlikte, kripto para  topluluğu, şu anda sahip olduğu Bitcoin BTC  Tesla ile birlikte dünyanın en zengin üçüncü adamını kendi Bitcoin'ini satmaya çağıran bir dilekçe dolaşırken ona sırt çeviriyor gibi görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ